IV liga, grupa zachodnia. Proszowianka bezbramkowo remisuje z Orłem Ryczów

Aleksander Gąciarz
Proszowianka (niebieskie stroje) zremisowała z Orłem Ryczów
Proszowianka (niebieskie stroje) zremisowała z Orłem Ryczów Aleksander Gąciarz
W meczu II kolejki zachodniej grupy małopolskiej IV ligi, Proszowianka zremisowała na własnym boisku z Orłem Ryczów 0:0. W 90. minucie Adam Przeniosło nie wykorzystał rzutu karnego dla gospodarzy.

FLESZ - Kąpiele w Bałtyku tragiczne w skutkach

Pierwszy mecz beniaminka z Proszowic na własnym boisku nie wypadł zbyt okazale. Z powodu trwającej przebudowy obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, na stadion nie mogli wejść kibice. Sam mecz nie był natomiast widowiskiem z gatunku tych, które długo się pamięta. Pierwsza odsłona toczyła się przy wyraźnej przewadze optycznej gości. Ci byli lepiej zorganizowani, przerywali niemal każdą akcję miejscowych w zarodku, ale sami nie potrafili stworzyć dogodnej okazji bramkowej. Tę miał natomiast Sobolewski, który w 18 min. w zamieszaniu podbramkowym uderzył tuż obok słupka.

Nieco więcej działo się po przerwie. Gospodarze zaprezentowali się w niej o wiele lepiej i już nie pozwolili graczom Orła na taką dominację. Mecz był bardziej wyrównany, choć do miejscowych dwa razy uśmiechnęło się szczęście. Najpierw po strzale Pluty z dystansu Zawartka nie zdołał utrzymać piłki i ta trafiła w słupek. W 87 m. po indywidualnej akcji huknął z pola karnego Kiełbus, ale tym razem piłka odbyła się od poprzeczki i spadła tuż przed linią bramkową.

Gospodarze mieli piłkę meczową w 90. minucie. Po strzale Kaczmarczyka piłka trafiła w rękę Parę i sędzia podyktował rzut karny. Niezawodny w takich sytuacjach Adam Przeniosło tym razem posłał piłkę nad poprzeczką i szansa na wygraną przepadła. Za moment jedenastki domagali się przyjezdni, ale sędzia nie dopatrzył się faulu Wasilewskiego i… skończył mecz.

Proszowianka – Orzeł Ryczów 0:0

Proszowianka: Zawartka – Kaczor, Wasilewski ż, Gorczyca (84 K. Bździuła), M. Bździuła – Manseryan (65 Kaczmarczyk ż), Król, A. Przeniosło ż, Wąsowicz ż, M. Przeniosło – Sobolewski

Orzeł: Kawaler – Gołdowski, Otfinowski, Garzeł, Pluta ż – Koziołek (46 Kulig), Para ż, Smagło (65 Porębski), Wojcieszyński, Kowalówka (65 Kiełbus) – Drobniak (77 Woźniak)