IV liga, grupa zachodnia. Relacje z meczów ostatniej kolejki sezonu 2021/2022

Tomasz Bochenek
Tomasz Bochenek
Jakub Górecki zdobył w meczu z MKS Trzebinia trzy pierwsze gole dla Dalinu
Jakub Górecki zdobył w meczu z MKS Trzebinia trzy pierwsze gole dla Dalinu Tomasz Bochenek
Udostępnij:
IV liga małopolska, grupa zachodnia. W sobotę 18 czerwca rozegrano mecze 34., ostatniej kolejki sezonu 2021/2022. Zwycięstwa Dalinu Myślenice, Słomniczanki i LKS Jawiszowice sprawiły, że te zespoły utrzymały miejsca w "ósemce" i zagrają w przyszłym sezonie w jednogrupowej małopolskiej IV lidze. Oto relacje z wszystkich spotkań tej kolejki.

Beskid Andrychów - Słomniczanka 2:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Filipek 26, 0:2 Ochman 60, 1:2 Kantyka 67, 1:3 Ochman 69, 2:3 Ceglarz 76 karny, 2:4 Matyja 90+2.
Beskid: Zaremba – Koim, Wadas, Kapera, Koczur (87 Rusinek) - Koziołek, Nagi, Mizera (46 Kantyka), Kasiński, Lewandowski (72 Budka) - Ceglarz.
Słomniczanka: Widawski - Jurzec, Michalec, Rodrigo, M. Feret - Kosakowski (75 Grudnik), Kasza (90 Zagrodzki), Ochman (83 Matyja), Handzlik, Filipek - Wibson (90 Matysek).
Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko). Żółte kartki: Mizera, Wadas, Kapera. Widzów: 200.

- Mecz „na styku”, trzymał w napięciu – mówi Paweł Warchoł, kierownik drużyny Słomniczanki. Wiosnę miała bardzo udaną, w Andrychowie zapewniła sobie utrzymanie.

Dalin Myślenice - MKS Trzebinia 6:0 (3:0)

Bramki: Bramki: 1:0 Górecki 32, 2:0 Górecki 37, 3:0 Górecki 45+2 karny, 4:0 T. Ostafin 55, 5:0 Burkat 85, 6:0 B. Ostafin 90.
Dalin: Szuba – Przetocki, Stawarczyk, Kowalski, Biel (65 Rusek) – Górecki (70 Burkat), Jędrzejowski (85 Tokarz), Kałat, Cienkosz (65 Wojtan), B. Ostafin – Sobala (46 T. Ostafin).
Trzebinia: Wróbel – Gałka, Górka (85 Martyniak), Kalinowski, Kurek - Sochacki (46 Garlacz, 65 Węgorek), Szczurek, Barczyk, Grzyb (78 Baran), Zybiński - Wierzba (46 Kowalik).
Sędziował: Marek Kulczyk (Chrzanów). Czerwona kartka: Barczyk (45+1, niesportowe zachowanie). Żółte kartki: Biel – Barczyk, Górka. Widzów: 150.

Do zwycięstwa oznaczającego przepustkę do nowej IV ligi poprowadził Dalin Jakub Górecki, autor hat-tricka w I połowie meczu. Najpierw przejął złe podanie rywala i strzelił w bliższy róg, od słupka, na 1:0. Wynik podwyższył kapitalnym uderzeniem z wolnego pod poprzeczkę, a następnie wykorzystał rzut karny, po faulu na B. Ostafinie.

Wiślanka Grabie - Unia Oświęcim 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Panek 90+3 karny.
Wiślanka: Kobyłka – Gruszkowski, Żakieta, Bienias, Łomnicki (69 Waś) – Steinhoff (61 Cygnarowicz), Serafin (81 Lipowiecki), Jaworski, Panek, Leśniak (55 Kubic) – Drabik (88 Gnap).
Unia: Sztekler – Ryszka, Czarnik (80 Gubała), Wilczak, Ryś – Pawela (75 Rasała), Szcząber, Dziedzic, Babiuch (46 Steń) – M. Szewczyk, Czapla.
Sędziował: Michał Ślaski (Tarnów). Żółte kartki: Steinhoff, Serafin, Kobyłka – Wilczak, M. Szewczyk, Dziedzic, Ryszka, Gubała. Widzów: 100.

Wiosną Wiślanka wygrała dwa mecze – pierwszy i ostatni. Sobotni rzut karny był efektem zagrania piłki ręką przez Gubałę, po strzale Cygnarowicza.

LKS Jawiszowice - Clepardia Kraków 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 D. Płonka 13, 2:0 Radomski 19 karny, 3:0 Hałat 72.
Jawiszowice: Smok (82 E. Płonka) – Pierlak, Pitry, Radomski, Sitko – Hałat (80 Wawak), D. Płonka, Michalski (60 Gąsiorek), Frączek, Zieliński (72 Waliczek) – Korczyk.
Clepardia: Napieralski – Kostyszyn (87 Woźniak), Wołk, Sendecki, Barczyk – Jalama (58 Sanak), Wiczkowski, Pokojski (80 Steczko), Bosak, Dziób – Druziuk.
Sędziował: Dariusz Wanat (Oświęcim). Widzów: 200.

Jeszcze dzień przed meczem, do południa, wydawało się, że krakowianie do Jawiszowic nie pojadą. Do rozgrywek zgłoszono jednak kilku juniorów młodszych i zmontowano 15-osobową kadrę z 11 młodzieżowcami. - Jak na ten skład, zespół zagrał bardzo dobrze, postawił się Jawiszowicom – mówi trener Krzysztof Król, który poprowadził w tym spotkaniu Clepardię.
Gospodarze wygrywając zapewnili sobie utrzymanie w IV lidze. A czy w niej zagrają? To się jeszcze okaże, bo możliwy jest scenariusz, w którym klub się do niej nie zgłosi i będzie grał na niższym szczeblu.

Pcimianka - Garbarnia II 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Chochlinski 2, 1:1 Wilk 56, 2:1 Zeszczuk 65, 3:1 Luberda 77.
Pcimianka: Dul – Chochlinski, K. Pandyra, S. Kowalczyk, Korczyk – Luberda (86 Zięba), Kowalski, Sołtys (88 Mizera), Zeszczuk (80 Dudek), D. Zalejski (65 N. Zalejski) – Dziadkowiec (68 D. Pandyra).
Garbarnia II: Bartusik – Trojan (80 Mądry), Mielec, Sabat (46 Ozimek) - Wilk, Gołąb, K. Kowalczyk (82 Strzeboński), Niedzielski, Dzierżak (68 Nieckula) - Kołton (68 Sarkowicz), Grzybowski.
Sędziował: Lucjan Wesołowski (Zaborze). Żółte kartki: Luberda, Kowalski. Widzów: 200.

- Graliśmy do końca, wygraliśmy osiem meczów z rzędu. Zdobyliśmy 54 punkty, to dużo, mimo to zabrakło… – stwierdził Marcin Sadko, trener Pcimianki, która zajęła 9. miejsce w tabeli.

Wiślanie Jaśkowice - Tempo Białka 5:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Hutyria 20, 1:1 Morawski 40, 1:2 Piekarczyk 46, 2:2 Monsuru 62, 3:2 Monsuru 67, 4:2 Seweryn 73, 5:2 Ochman 79.
Wiślanie: Ropek – Lewiński, Ochman, Morawski – Czarnecki (46 Gogola), Żaba, Głaz (60 Dynarek), Balcer (75 Bierówka), Tetych – Seweryn, Monsuru.
Tempo: Wałach – Talaga, Mentel, Groń, Gruca (77 Pająk) – Janeczek (77 Puzik), Wacławik, Piekarczyk (77 Grzechynka), Kamiński, Kalicki (70 Fujak) – Hutyria.
Sędziował: Marcin Mróz (Olkusz). Żółte kartki: Balcer – Groń. Widzów: 100.

Wiosną Wiślanie okazali się nawet lepsi od Wieczystej, bo zdobyli tyle samo punktów co ona, ale pokonali ją w kwietniu w Skawinie. W sobotę po tytuł króla strzelców sięgnął natomiast Adisa Monsuru – dwa gole, po efektownych akcjach w polu karnym – pozwoliły mu wyprzedzić Sławomira Peszkę w rankingu snajperów. Nigeryjczyk zakończył sezon z dorobkiem 31 bramek.

Orzeł Ryczów - Sokół Kocmyrzów 7:2 (4:0)

Bramki dla Orła: Popiela trzy, Ciećko, Kura, Kiełbus, Zięba.
Orzeł: Dyrga – Kulig, Smagło, Zając (62 Wojcieszyński), Kura – Urbański (46 Wąchała), Zięba, Mizia (56 Pyciak), Lampart – Ciećko (56 Kiełbus), Popiela (80 Kawaler).
Sędziował: Marcin Madejski (Tarnów). Widzów: 100.

Orzeł wygrał pięć ostatnich meczów, strzelił w nich 19 goli. Na zakończenie sezonu najskuteczniejszy był Łukasz Popiela.

Wisła Kraków. Byli piłkarze i trenerzy "Białej Gwiazdy" zmie...

Jutrzenka Giebułtów - TS Węgrzce 3:0 wo. (Węgrzce wycofały się z rozgrywek)

IV liga - grupa zachodnia, tabela sezonu 2021/2022

..1.Wieczysta Kraków........34....93...163-19

..2.Wiślanie Jaśkowice.......34....82...103-38
..3.Orzeł Ryczów...............34....65....81-47
..4.Beskid Andrychów........34....59....68-38
..5.Słomniczanka..............34....56....68-55
..6.LKS Jawiszowice...........34....56....66-58
..7.Unia Oświęcim.............34....55....52-50
..8.Dalin Myślenice............34....55....68-55


..9.Pcimianka...................34....54....75-60
10.Tempo Białka...............34....51....61-64
11.Jutrzenka Giebułtów......34....48....40-52
12.Sokół Kocmyrzów..........34....45....57-72
13.MKS Trzebinia..............34...36....48-73
14.Garbarnia II................34....36....44-74
15.KS Chełmek................34....26....49-91
16.Wiślanka Grabie...........34....26....33-75
17.Clepardia Kraków.........34....14....23-106
18.TS Węgrzce.................34....13....16-88

Wieczysta - zagra w barażu o awans do III ligi z Bruk-Betem II Nieciecza
Zespoły z miejsc 2.-8. - utrzymanie w IV lidze
Zespoły z miejsc 9.-17. - spadek do nowopowstającej V ligi krakowsko-oświęcimskiej
TS Węgrzce - zespół wycofany z rozgrywek po rundzie jesiennej, drużyna seniorów została rozwiązana, w sezonie 2022/2023 nie będzie uczestniczyć w żadnych rozgrywkach

IV liga małopolska. Drużyny, które zagrają w sezonie 2022/2023 KOMPLET

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

EcoBike

Ecobike Sx300 Green 29 2021

9 499,00 zł9 299,00 zł
miejsce #2

MBM

MBM E1200 Karios U16 Czarny 27.5 2022

12 599,00 zł
miejsce #3

Indiana

Indiana E4000 Czarny 26 2021

3 499,00 zł
miejsce #4

Torpado

Torpado Era Czarny 28 2022

6 799,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Q&A z Bartoszem Kurkiem

Materiał oryginalny: IV liga, grupa zachodnia. Relacje z meczów ostatniej kolejki sezonu 2021/2022 - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie