IV liga: Jutrzenka Giebułtów - Unia Oświęcim, czyli rzecz o murze, który nie był przeszkodą

Tomasz Bochenek
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Jutrzenka Giebułtów w meczu 11. kolejki grupy zachodniej IV ligi pokonała 3:1 Unię Oświęcim. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie.

- Po pierwszej powinniśmy byli prowadzić dwiema bramkami - uważa Sławomir Frączek, szkoleniowiec zespołu z Oświęcimia. - Po ładnej, kombinacyjnej akcji, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Praciak, pozycja była może trudna, ale powinno się to zakończyć zdobyciem gola. Druga była okazja Ryszki - z woleja trafił w bramkarza. Szkoda, bo Jutrzenka nie miała w pierwszej połowie sytuacji.

Andrzej Mika, II szkoleniowiec giebułtowian: - Mecz był bardzo dobry, przeciwnik wymagający, ale cały czas mieliśmy sytuację pod kontrolą. Zwłaszcza w drugiej połowie mieliśmy dużo więcej okazji bramkowych, dyktowaliśmy warunki.

IV LIGA, GRUPA ZACHODNIA: WYNIKI MECZÓW 11. KOLEJKI (15-16 PAŹDZIERNIKA)

Wynik startowy stał się nieaktualny w 48 minucie. Akcja Armatysa została przerwana faulem, a Wojdała z wolnego strzelił w bliższy róg na 1:0.

- To był prezent od naszego bramkarza, który źle ustawił mur - komentuje Frączek. - A potem były prezenty kolejne. Przy drugim golu i wrzutce na dalszy słupek odpuszczone zostało krycie zawodnika Jutrzenki.

Tym piłkarzem był Kawa, który zamknął bardzo dobrą akcję Balawendra.

- Przy stanie 2:0 bardzo dobrze zachował się Galos, kapitalną robinsonadą obronił strzał głową jednego z zawodników Unii - podkreśla Andrzej Mika.

Goście złapali bramkowy kontakt, ale dopiero w końcówce, po rzucie karnym, zarządzonym za faul na Dudzicu. Marzenia oświęcimian o remisie jednak prysły, gdy kontra wyprowadzona przez Kawę zakończyła się trafieniem Bieszczanina.

Jutrzenka Giebułtów – Unia Oświęcim 3:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Wojdała 48, 2:0 Kawa 64, 2:1 Praciak 88 karny, 3:1 Bieszczanin 90+2.
Jutrzenka: Galos - Michalec, Arian, Bizoń, Ciastoń (46 Balawender) - Armatys (59 Wszołek), Kaczor (74 Brud), Tabak, Kawa, Kęska - Wojdała (78 Bieszczanin).
Unia: Kubas - Rzeszutko, Wiertel (65 Dudzic), Pluta, Grzywa - Ryszka, Pietraszko, Jończyk (80 Światłowski), Swarzyński - Praciak, Gałuszka (46 Ząbek).
Sędziował: Tomasz Kita (Brzesko). Żółte kartki: Gałuszka, Grzywa. Widzów: 50.