Jabłoński ze złotem

Krzysztof Jabłoński został żużlowym mistrzem Europy. Srebrny medal w Miszkolcu wywalczył Grzegorz Walasek, a brązowy Niemiec Christian Hefenbrock.

Wyniki

W Miszkolcu startowało jeszcze 4 Polaków - Adrian Miedziński zajął 6. miejsce, Damian Baliński 7., Robert Kościecha 13., a Roman Chromik 15. Po 5 seriach startów Jabłoński i Walasek mieli po 13 pkt i o tytuł rywalizowali w dodatkowym wyścigu. Jeden z faworytów turnieju Słoweniec Matej Zagar poturbował się w swoim pierwszym starcie i nie ukończył zawodów. (PAP)
1. Krzysztof Jabłoński (Polska) 13+3 pkt, 2. Grzegorz Walasek (Polska) 13+2, 3. Christian Hefenbrock (Niemcy) 12, 4. Fredrik Lindgren (Szwecja) 11, 5. Matej Ferjan (Słowenia) 9, 6. Adrian Miedziński (Polska) 8, 7. Damian Baliński (Polska) 8, 8. Nicolai Klindt (Dania) 8, 9. Laszlo Szatmari (Węgry) 7, 10. Niklas Klingberg (Szwecja) 7, 11. Jan Mikke Bjerk (Norwegia) 6, 12. Jurica Pavlic (Chorwacja) 6, 13. Robert Kościecha (Polska) 4, 14. Mattias Nilsson (Szwecja) 3, 15. Roman Chromik (Polska) 3, 16. Andrejs Korolovs (Łotwa) 2, 17. Matej Zagar (Słowenia) 0