Jan Wójcik, zawodnik Klubu Karate Tradycyjnego Nowy Sącz, wygrał w Katowicach Puchar Europy Dzieci

Jerzy Filipiuk
Archiwum Klubu Karate Tradycyjnego Nowy Sącz
Jan Wójcik z Klubu Karate Tradycyjnego Nowy Sącz zdobył Puchar Europy Dzieci w kata. W imprezie, która odbyła się w katowickim Spodku, startowało prawie 800 zawodniczek i zawodników z 22 krajów.

Jest to pierwszy tak duży sukces nowosądeckiego klubu, w którym trenuje około 200 adeptów karate tradycyjnego. - Już sama nominacja na ten turniej była już wielkim osiągnięciem - zaznacza prezes klubu Damian Pawlik.

Podczas PE Dzieci Nowy Sącz reprezentowało także pięcioro innych karateków: Leon Currie (przegrał walkę o trzecie miejsce), Mateusz Miczołek, Daria Kruchok, Holly Currie i Wiktoria Mróz (ocierali się o wejście do ćwierćfinału lub półfinału).