JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - Comarch Cracovia. "Pasy" znów gorsze w karnych

Jacek Żukowski
JKH Jastrzębie-Zdrój - Comarch Cracovia
JKH Jastrzębie-Zdrój - Comarch Cracovia Joanna Urbaniec
Dla Comarch Cracovii mecz ten miał kapitalne znaczenie w następującej kwestii – czy mają jeszcze szansę na zajęcie 4. miejsca przed fazą play-off. Zespoły przed tym meczem dzieliło 10 punktów („Pasy” miały jeden mecz mniej). Po spotkaniu wiadomo, że krakowianom 4. lokata raczej odjechała bo dystans zwiększył się do 11 „oczek”.

Mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Pierwszą bramkę w Comarch Cracovii zdobył Fina Jalasvaara uderzając precyzyjnie z linii niebieskiej. Dla miejscowych wyrównał weteran Kolusz – też uderzając z linii niebieskiej podczas gry w przewadze.

Potem Lacković w bramce miejscowych i Krasanovsky – golkiper przyjezdnych wygrywali pojedynki z rywalami. I tak było przez kolejne dwie tercje. Doszło więc do dogrywki. W niej stroną bardziej aktywną byli goście, m.in. Vildumetz zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem. Gol jednak nie padł. O wszystkim rozstrzygnęły karne. W nich wyraźnie lepsi byli gospodarze, wykorzystując aż trzy z czterech karnych, a goście odpowiedzieli tylko jednym golem.

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - Comarch Cracovia 2:1 po karnych (1:1, 0:0, 0:0, d. 0:0, k. 3:1)
Bramki: 0:1 Jalasvaara (Vildumetz) 8, 1:1 Kolusz (Ford, Spirko) 13, 2:1 Izacky 65 decydujący karny
JKH: Lacković – Górny, Wajda, Urbanowicz, Starzyński, Rajamaki – Hamilton, Martiska, Kolusz, Paś, Ford – Viinikainen, Bagin, Izacky, Jarosz, Spirko – Kamieniew, Nalewajka, arrak, Kielbicki, Zając.
Cracovia: Krasanovsky - Jezek, Żurek, Latal, Raska, Spacek – Younan, Kunst, Kasperlik, Lundgren, Berling – Jalasvaara, Krenżelok, Brynkus, Sawicki, Vildumetz – Dziurdzia, Motloch, Mocarski, Bezwiński, Kapica.
Sędziowali: W. Wrycza, P. Gabryszak. Kary: 4 – 10 min. Widzów: 1000.