Judo. Udany start wiślaków

(FIL)
Trzy medale i druga lokata w klasyfikacji klubowej to plon występu 8-osobowej ekipy Wisły Kraków podczas mistrzostw Polski młodzików, które odbyły się w Opolu.

Po srebrne krążki sięgnęli Karol Kowalski w kat. 38 kg (rywalizowało 18 zawodników) i Albin Kocioł w kat. 66 kg (aż 45 judoków). Na najniższym stopniu podium stanął Kacper Gabor - w kat. 42 kg (34 uczestników).

Szansy na zdobycie medalu nie wykorzystali Oskar Gabor w kat. 50 kg (zajął piąte miejsce w gronie 41 startujących) i Mateusz Kukułka w kat. 66 kg (po trzech zwycięstwach niespodziewanie przegrał walkę repasażową). W eliminacjach odpadli także Wojciech Gawęda, Maciej Gulba i Jakub Lach.

W klasyfikacji klubowej ekipa „Białej Gwiazdy” tylko o pół punkty ustąpiła UKJ Ryś Warszawa. Gdyby krakowianie wygrali choćby jeden z finałowych pojedynków, zwyciężyliby zarówno w klasyfikacji punktowej, jak i medalowej.