Juvenia zagra w finale

(PAN)
Rugby. Obiekt Narodowego Centrum Rugby w Nowej Hucie był areną półfinałowego turnieju mistrzostw Polski kadetów w „siódemkach”.

Małopolskę reprezentowała drużyna Juvenii Kraków, która w pierwszej fazie eliminacji zajęła drugie miejsce w swojej grupie. Później krakowianom nie szło już tak dobrze, w półfinale ulegli Budowlanym Łódź 5:26, zaś w meczu o trzecie miejsce Orkanowi Sochaczew 0:22.

Pierwsze miejsce zajęli Budowlani Lublin, którzy w finale pokonali Budowlanych Łódź 17:7. Pierwszych pięć drużyn zakwalifikowało się do turnieju finałowego. Także Juvenia zagra o medal mistrzostw Polski.

Młodzieżowe drużyny Nowa Huta Rugby Klub wystartowały w regionalnym turnieju w Sosnowcu. Spisały się bardzo dobrze. Wygrały w kategorii mikrusów i młodzików, w żakach drużyna była druga, a mini żakach trzecia.