Kary dla parlamentarzystów za niegodne zachowanie również...

Kary dla parlamentarzystów za niegodne zachowanie również poza salą plenarną. Ile tak naprawdę zarabiają posłowie i senatorowie

Leszek Rudziński AIP

Polska

Aktualizacja:

Polska

Sejmowa Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych poparła projekt zmian w regulaminie Sejmu. Chodzi o kary dla parlamentarzystów, których zachowanie nie licuje z pełnioną funkcją – nie tylko na sali posiedzeń, ale i poza nią.
Naruszyć powagę Sejmu, Senatu lub Zgromadzenia Narodowego będzie można nie tylko na posiedzeniach izb, ale też na posiedzeniach ich organów, tj. Prezydium Sejmu, Prezydium Senatu, komisjach sejmowych i senackich, Konwencie Seniorów i Zgromadzenia Narodowego – czyli na terenie zarządzanym przez Kancelarię Sejmu.

Projekt zakłada, że to Marszałek Sejmu będzie mógł stwierdzić złamanie regulaminu w tym zakresie - m.in. poprzez dodanie stwierdzenia, że stoi on na straży nie tylko praw i godności Sejmu - jak było zapisane do tej pory - ale także i powagi izby.
Tym samym regulamin dostosowany został do przyjętej w lipcu nowelizacji ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Posłowie opozycji zwracają jednak uwagę, że nowelizacja nie została jeszcze podpisana przez prezydenta.

W związku z tym na wtorkowym posiedzeniu sejmowa komisja poparła poprawkę, zakładającą wejście w życie zmian w regulaminie tego samego dnia, co niepodpisana jeszcze przez prezydenta ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora.
Zgodnie z Regulaminem Sejmu, prezydium izby może podjąć uchwałę o obniżeniu uposażenia lub diety parlamentarnej posła, w wysokości nieprzekraczającej połowy uposażenia lub pełnej diety miesięcznie na okres nie dłuższy niż 3 miesiące.

POLECAMY:


Komentarze (4)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
500+ czy wiek emerytalny to sprawy, by regulowała je Konstytucja. =SOCJAL DO PLebSU

777 ELITARYZM KASStY POkroWI POLACTWA (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

TRZYMAĆ WARHOŁY ZA POlACKIE KOłTUNO RYJE ELYTA PACHNIE ZYJE A LUT RZRE POLACKIE POmyJE=DOBRO wssPOl noTY ZROBIEM WSZysKOKo DO LUDU I KRAJU P0d WARunKIEM ZE PRZYNIESIE TYLKO MI KOrzYSCI =JeDNOsc W...rozwiń całość

TRZYMAĆ WARHOŁY ZA POlACKIE KOłTUNO RYJE ELYTA PACHNIE ZYJE A LUT RZRE POLACKIE POmyJE=DOBRO wssPOl noTY ZROBIEM WSZysKOKo DO LUDU I KRAJU P0d WARunKIEM ZE PRZYNIESIE TYLKO MI KOrzYSCI =JeDNOsc W POdziALE=wSS POlnOTA W ROSSYEBIE TARGOWICY PoliWODY I LIBER ROKOKOSZY. ZA MÓJ ZYSK I ZŁOTO SAKIEWKA OBCEGO PANA SPRZEDAM KRAJ A Z LUDU ZROBIEM NIEWOLNIKA.=emPATja PO NIESSIOLE.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
nieparlamentarne zachowanie to"

(gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

wyłączanie mikrofonów, niedopuszczanie do głosu, zakaz dyskusji, zakaz wyrażenia poglądów połowy części społeczeństwa, kłamstwa, obelgi.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Kiedy będzie kara dla naczelnej lochy pislandii?

Wacek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

Kiedy kochany marszałek ukarze tą która zrobiła chlew z sejmu?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Czas Na likwidacje Immunitetow

Polak (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

A kiedy zlikwiduja immunitety?

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo