Klasa A - gr. I

STM
Czarni Kobyle - Novi Jodłówka 0-4 (0-1)

0-1 Bucenko 17, 0-2 Krokosz 52, 0-3 Błąkała 75, 0-4 Krokosz 86. Sędziował: J. Wroński z Tarnowa. Żółte kartki: Wójcik - Grabias, Kociołek, Kuś. Widzów 50.

Czarni: Bachula - Czoch, W. Cholewa, Chodur (80 Kalinowski) - Kokoszka, A. Cholewa, Świątek, Wójcik, Duch (46 Jugowiec) - Samek, Adamczyk.

Novi: Kica - Krokosz, Wilk, Kociołek - Bucenko, Orlik, Grabias, Błąkała, Kuś - Styczeń, Król.

Mecz rozpoczął się dość niespodziewanie od zdecydowanych ataków gospodarzy. Już w 3 min po wrzutce W. Cholewy nieznacznie pomylił się uderzający z pierwszej piłki Wójcik. Cztery minuty później, Adamczyk wykonując rzut rożny posłał piłkę do bramki, arbiter nie uznał jednak tego trafienia, odgwizdując faul. Po kwadransie gry, ten sam zawodnik uderzył z rzutu wolnego tuż przy słupku, Kica zdołał jednak wybić piłkę poza linię końcową. Od tej pory inicjatywę przejęli przyjezdni. W 17 min, po akcji prawą stroną, wynik meczu otworzył główką Bucenko. Dwie minuty później dobrej okazji do podwyższenia rezultatu nie wykorzystał Orlik, a w 37 min w zamieszaniu podbramkowym minimalnie niecelnie uderzył Bucenko. Dwie minuty później szansę na doprowadzenie do remisu mieli miejscowi, ale po wrzutce Wójcika, główka Adamczyka padła łupem Kicy. Druga połowa rozpoczęła się po myśli przyjezdnych. W 52 min Novi przeprowadzili akcję prawą stroną boiska, a po dośrodkowaniu z pierwszej piłki celnie uderzył Krokosz. W odpowiedzi, pięć minut później ponownie bliski szczęścia był Adamczyk, a w 60 min trzykrotne przymiarki gospodarzy zakończyły się strzałem w słupek. Kilkadziesiąt sekund później gorąco było z kolei pod bramką Czarnych, ale Błąkała mając przed sobą tylko Bachulę nie trafił w bramkę. Trzecie trafienie dla gości było dziełem Błąkały, który w 75 min zaskoczył miejscowego bramkarza strzałem z rzutu wolnego. Wynik meczu ustalił w 86 min Krokosz, finalizując dwójkową akcję z Bucenko. (STM)

Wisła Grobla - Żubr Gawłówek 0-1 (0-1)

0-1 Dudek 38. Sędziował: M. Bocoń z Żabna. Żółte kartki: Korokosz, Więsek - P. Skoczek, Kumor. Widzów 350.

Wisła: Wielbłąd - Micuda, Czekaj, Sosin - Marek (80 Tabor), Gadawski, Krokosz, Leśniak, Krzyk - Więsek, Śliwa.

Żubr: Postawa - Anioł, Kurek, Lemiowski - P. Skoczek, Wacnik (61 D. Czubek), Kaźmierek, Gawłowicz (57 M. Skoczek), Kumor - Smoleń (72 Nowak), Dudek (82 Ł. Czubek).

Derby gminy Drwinia zakończyły się dość niespodziewanym wynikiem. Nie dość bowiem, że Wisła przegrała trzeci w tej rundzie mecz, to jeszcze straciła pierwsze punkty na własnym boisku od 1 maja ubiegłego roku. W pierwszej połowie wyraźną przewagę osiągnęli przyjezdni. W 17 min po wrzutce Kumora, z 8 m nie trafił w bramkę Wacnik. W 22 oraz 32 min jedynie dalekie wybiegi poza pole karne Wielbłąda ratowały gospodarzy przed stratą bramek, w sytuacjach gdy Smoleń stawał do pojedynku jeden na jeden z bramkarzem Wisły. W 38 min Smoleń po raz kolejny znalazł się "oko w oko" z Wielbłądem. Miejscowy bramkarz i tym razem wyszedł z opresji obronną ręką, ale wobec dobitki główką Dudka z 8 m nie miał już szans. Po zmianie stron, miejscowi, którzy do przerwy niezbyt często zatrudniali Postawę, ruszyli do zdecydowanych ataków. Już w 46 min po dośrodkowaniu Krzyka z rzutu rożnego, tuż nad bramką główkował Gadawski. Cztery minuty później w zamieszaniu podbramkowym, gości od straty bramki uratował słupek, w 53 min Kurek wybił z linii bramkowej uderzenie Gadawskiego, a po godzinie gry nieznacznie nad poprzeczką uderzył z linii pola karnego Więsek. W 63 min Postawa uporał się z główką z 10 m Gadawskiego, na kwadrans przed końcowym gwizdkiem, po strzale z 30 m Micudy piłka trafiła natomiast w poprzeczkę. Jeszcze w 80 min do remisu doprowadzić mógł Leśniak, ale jego strzał z 8 m padł łupem Postawy. Goście jedyną okazję do zmiany wyniku mieli w 86 min, Ł. Czubek z narożnika "szesnastki" trafił jednak w boczną siatkę. (STM)

W pozostałych meczach: Błękitni Krzeczów - Naprzód Sobolów 4-1 (1-1), Podgórski 49, 71, Sikorski 42, Miodek 47 - Szostak 28; Drwinka Drwinia - Macierz Lipnica Murowana 1-0 (0-0), Siudak 65; Piast Łapanów - Raba Książnice 3-1 (1-0), Szostak 58, 64, Kasprzyk 20 - Jawień 82; Victoria Słomka - Górnik Siedlec 1-1 (0-0), Zydroń (z karnego) 75 - Trzósło 89.

1. Wisła 19 48 53-11

2. Novi 19 47 46-16

3. Żubr 19 33 28-21

4. Naprzód 19 27 41-36

5. Drwinka 19 27 25-28

6. Błękitni 19 25 28-39

7. Macierz 19 23 24-34

8. Raba 19 22 25-42