Gracze Krakusa Swoszowice wygrali w Rudniku Fot. Michał Klag
Rudnik - Krakus Swoszowice 0-2 (0-2)

0-1 Nowak 35, 0-2 Lewandowski 40.

Rudnik: T. Dynur - Drożdż, Piątek, Judasz, Kawecki - Śmiłek (80 Starzec), Z. Marek (46 M. Dynur), Listwan, Cebula - Filipek (70 Szczurek), Chmielik (85 Gatlik).

Krakus: Techmański - Guzik, Stefanik, Gądek, Jabczanik - Laszczyk (75 Kłaput), Nowak, Szczurek, Szymski - Lewandowski, Wierzbicki (80 Pabian).

Mecz mógł się ułożyć wybornie dla gospodarzy, ale w 7 minucie arbiter nie uznał bramki zdobytej przez Filipka, a po chwili także gdy piłkę do bramki skierował Cebula. Po kwadransie zdecydowanej przewagi Rudnika do głosu doszli goście, którzy zaczęli spokojnie operować piłką w środku pola i raz po raz Wierzbicki i Lewandowskim podejmowali próby rozerwania defensywy rywala. W 35 minucie Nowak popisał się znakomitym uderzeniem lewą nogą z okolic pola karnego i naprawdę dobry bramkarz Rudnika Dynur musiał sięgnąć do siatki. Po chwili obrońców gospodarzy oszukała Lewandowski i strzałem z ostrego kąta skierował piłkę do bramki.

Po zmianie stron więcej do powiedzenia mieli znów goście. Trener Łukasz Rapacz dokonywał zmian, ale nie był w stanie nic poradzić na nieskutecznośc swoich podopiecznych. stuprocentowe szanse mieli kolejno: Cebula, M. Dynur, Kawecki oraz Szczurek, ale weteran Techmański zachował czyste konto i z trzech punktów cieszył się Krakus.

(pan)

Skalnik Trzemeśnia - Clavia Świątniki Górne 1-2 (0-1)

Bramki: Skałka - A. Tylek, Żak. Widzów 50.

Skalnik: Wawok - Skałka, Klimas, Szydlak, D. Kaczmarczyk - Jaśkowiec, Stalamach (80 Młynarczyk), Gzyl (70 Górka), Makselon - Frosztęga (75 Zapała), P. Kaczmarczyk (80 Kołodziejczyk).

Clavia: Schneider - Baran, Koza, Kantor, M. Tylek - Wyroba, Matoga, Nazarewicz, Małucha - A. Tylek, Żak oraz Sikora, Michalik.

Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach, gdyż po opadach deszczu płyta w Trzemeśni była pokryta obfitymi kałużami wody. Goście wygrali, bo wykorzystali dwa dośrodkowania z rzutów rożnych, po których A. Tylek i Żak wpisywali się na listę strzelców. Gospodarze starali się atakować, ale w trudnych warunkach było to bardzo skomplikowane. Gracze z Trzemeśni dopiero w 86 minucie zdołali zdobyć honorową bramkę, na więcej nie starczyło im czasu.

(pan)

Tempo Rzeszotary - Zielonka Wrząsowice 2-3 (1-3)

0-1 Marek 17, 0-2 Nogieć 22, 0-3 Bała 28 samobójcza, 1-3 T. Burda 43, 2-3 Podsiadło 54. Sędziuje Leszek Krzelowski. Żółte kartki: Kurowski - ł. Czech, Gawor - Proficz, Podsiadło. Widzów 100.

Tempo: Kotaś - Przetocki, Łysak, Bała, Gawor (60 Chlistała) - Lasek, Kurowski (80 M. Sikora), Gawęda (46 M. Miśkiewicz), Sarga - Podsiadło (85 D. Miśkiewicz), T. Burda.

Zielonka: Jałocha - Proficz, Dudzik (80 Sarga), Ł. Czech, A. Miśkiewicz - Turcza, Marek (46 Prorok), J. Czech, Godula (70 Markiewicz) - Michalik (46 Kornio), Nogieć.

Dużo bramek zobaczyli kibice w meczu derbowym. Pierwsi zaatakowali miejscowi, a Jałocha z trudem obronił strzał Podsiadły. Później nastąpił festiwal strzelecki gości. W 17 minucie Kotaś najpierw obronił strzał Nogiecia, ale skuteczną poprawką popisał się Marek. Następnie lewą stroną przedarł się Turcza, którego strzał z bliska obronił Kotaś, ale odbitą piłkę do siatki wepchnął Nogieć. Goście jeszcze przed przerwą po akcjach Turczy mieli dwie kolejne okazje do podwyższenia wyniku. Najpierw potężny strzał Turczy z 10 m kapitalnie wybronił Kotaś, a po chwili po zagraniu tego zawodnika fatalnie skiksował Michalik. Tuż przed przerwą obudzili się gospodarze i za sprawą efektownego strzału T. Burdy zdobyli kontaktowego gola.
Po przerwie mecz stał się jeszcze ciekawszy bowiem po podaniu Sargi kontaktowego gola zdobył Podsiadło, jednak w odpowiedzi goście powinni otrzymać karnego, ale sędzia oszczędził niefortunnie interweniującego w polu karnym Bałę (zagranie ręką). Potem goście stworzyli sobie jeszcze dwie dobre okazje, ale piłkę po silnych uderzeniach Kornio odbijał Kotaś. W końcówce mimo otwartej gry ze strony obu zespołów wynik nie uległ zmianie.

(DAR)

W innych meczach: Szczebel Lubień - Wicher Stróża 0-7 (0-1), Młynek 3, Hajdas, Jeleń, Moryc, Żaba; Sęp Droginia - Dziecanovia 1-1 (0-0), dla Sępa Drożdż; Rokita Kornatka - Opatkowianka 5-1 (3-1), A. Piwowarczyk 2, Żuławiński 2, Strama - Gałka; Pasternik Ochojno - Orzeł Myślenice 0-0.

1. Sęp 23 57 58-18

2. Orzeł 23 56 48-27

3. Pasternik 23 44 64-41

4. Krakus 23 42 55-33

5. Zielonka 23 39 50-48

6. Rokita 22 38 46-41

7. Rudnik 23 34 43-30

8. Tempo 23 30 44-48