Klęska sądeczanek, olkuszanki też poległy

(ŻUK)
Superliga piłki ręcznej. Srogi rewanż za porażkę w Nowym Sączu wziął zespół z Lubina. Nie powiodło się także olkuszankom, które poległy w Jeleniej Górze.

Zagłębie Metraco Lubin 33 (17)
Olimpia/Beskid N. Sącz 15 (7)
Bramki: Semeniuk-Olchawa 13, Załęczna 6, Pelesz 5, Piechnik 3, Jelić 3, Paluch 1, Lalewicz 1, Walczak 1 - Szczecina 4, Leśniak 3, Dubajova 3, Olszowa 2, Masna 2, Figiel 1.

W brutalny sposób przerwane zostały marzenia sądeczanek o włączenie się do walki o medale. - Lubinianki wskazały nam miejsce w szeregu - przyznaje Karol Basta, kierownik drużyny MKS.

Wyrównany bój toczył się jedynie do 9 min, gdy na tablicy wyświetlał się wynik 4:4. Z początkiem drugiego kwadransa zaczęła rosnąć przewaga miejscowych. W 21 min prowadziły one 11:6, w 27 min - 16:6.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Przyjezdne popełniały błędy w obronie, z czego korzystały doświadczone zawodniczki Zagłębia. Na dodatek słabszy dzień miała skrzydłowa Joanna Gadzina, rzadko na rzuty z dystansu decydowała się Katarina Dubajova. W efekcie skończylo się na pogromie zespołu z Nowego Sącza. Pozostała mu walka o miejsca 5-8. W I rundzie Olimpia/Beskid zagra z Energą AZS Koszalin.
(dw)

KPR Jelenia Góra 33 (16)
SPR Olkusz 27 (11)
Bramki: Wiertelak 7, Buklarewicz 6, Uzar 5, M. Mączka 4, Dąbrowska 4, A. Mączka 3, Michalak 2, Wesołowska 1, Żakowska 1 - Basiak 7, Wicik 6, Marszałek 4, Przytuła 3, Pactwa 2, Rzeszutek 2, Wcześniak 2, Fierka 1.

Olkuszanki dwukrotnie w tym sezonie pokonywały KPR Jelenią Górę, ale w pierwszym swoim meczu w drugiej fazie sezonu nie sprostały miejscowym.

Zaczęło się od prowadzenia KPR. Od 9 min przyjezdne musiały radzić sobie bez podstawowej bramkarki Martyny Hoffman, która otrzymała czerwoną kartkę za zderzenie z rywalką poza kołem. Zmienniczka Iwona Staś nie mogła zapobiec utracie bramek. Miejscowe grały bardzo spokojnie i z każdą minutą powiększały przewagę. Mnożyły się błędy olkuszanek.

W 43 min było 24:18 i w ciągu kilku minut przewaga jeleniogórzanek urosła do ponad dziesięciu bramek 29:18 w 46 min. W 50 min było 32:20. Olkuszanki musiały ratować honor w końcówce i połowicznie im się to udało. Kolejny mecz SPR zagra u siebie z Ruchem Chorzów 24.04.

Materiał oryginalny: Klęska sądeczanek, olkuszanki też poległy - Gazeta Krakowska