MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kopalnia Soli w Wieliczce znów będzie otwarta. Zwiedzanie na nowych zasadach: maseczki, dezynfekcja, pomiar temperatury

Jolanta Białek
Jolanta Białek
Kopalnia Soli Wieliczka
Zwiedzanie podziemnej Trasy Turystycznej będzie możliwe od 8 czerwca. W podobnym terminie otwarta zostanie kopalniana tężnia solankowa w Parku św. Kingi. Wcześniej – już 30 maja - wznowi działalność Uzdrowisko kopalni.

FLESZ - Ogromny spadek liczby podróży

od 16 lat

Obiekty Kopalni Soli będą funkcjonować według nowych zasad organizacyjnych i sanitarnych. Na razie (przez kilka następnych miesięcy) można będzie zwiedzać tylko główny szlak turystyczny. Będzie on czynna w godz. 9-17, a więc krócej niż przed wybuchem epidemii koronawirusa.

- Zwiedzanie Trasy Turystycznej będzie odbywać się z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa. Grupy, maksymalnie 20-osobowe, zejdą do podziemi z zachowaniem 15-minutowych odstępów. Wcześniej każdy turysta przejdzie obowiązkowo przez specjalną strefę bezpieczeństwa, gdzie mierzona będzie temperatura ciała i prowadzona dezynfekcja rąk. Tego typu procedury od marca br. obowiązują także wszystkich pracowników kopalni – podaje Biuro Prasowe solnej spółki.

W gminie Kłaj powstaje kładka nad starorzeczem Raby i nowe ścieżki rowerowe. Mieszkańcy i turyści skorzystają z nich tego lata

Powiat wielicki. Pierwsze odcinki VeloRaby będą gotowe na la...

Na terenie kopalni – pod ziemią i na powierzeni - pojawią się liczne punkty ze środkami dezynfekcyjnymi oraz oznaczenia przypominające o obowiązku zachowania dystansu społecznego.

- Kompleksowe procedury bezpieczeństwa sanitarnego obejmują także częstą dezynfekcję miejsc użytkowych i dotykanych dłońmi, jak również m.in. wyciągów szybowych i wyrobisk chodnikowo-komorowych. Newralgiczne miejsca będą poddawane dodatkowo opylaniu i zamgławianiu - windy nawet dwukrotnie w ciągu doby. W środki ochrony indywidualnej (maseczki lub przyłbice i rękawiczki ochronne) wyposażeni będą wszyscy pracownicy, nie tylko obsługi ruchu turystycznego, ale także punktów handlowych i gastronomicznych – podaje Kopalnia Soli.

Z uzdrowiska kopalni można będzie korzystać na razie w zakresie rehabilitacji pulmonologicznej (natomiast turnusy uzdrowiskowe zostaną wznowione w późniejszym terminie, po ogłoszeniu takiej możliwość przez Ministra Zdrowia). Od 30 maja uruchamiane zostaną także poradnie uzdrowiska na powierzchni.

- Świadczenie usług poprzedzone będzie wywiadem medycznym i pomiarem temperatury ciała. Środki ochrony osobistej będą obowiązkowe dla wszystkich pacjentów, kuracjuszy, pracowników, a pomieszczenia często dezynfekowane – zapowiada Biuro Prasowe kopalni.

W czerwcu planowane jest również otwarcie tężni solankowej (jednocześnie będzie mogło przebywać tam do 50 osób) oraz kopalnianego Hotelu Grand Sal.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski