Kraków. Kazimierz mniej dostępny dla samochodów. Zostanie tam przywrócona Strefa Ograniczonego Ruchu

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Udostępnij:
Krakowski urząd poinformował, że chcąc zachować równowagę we wspólnej przestrzeni dla mieszkańców, przedsiębiorców i turystów oraz odpowiadając na Uchwałę Zarządu Rady Dzielnicy I Stare Miasto, przywrócone zostanie funkcjonowanie Strefy Ograniczonego Ruchu.

FLESZ - Rewolucja w prawie drogowym

- W związku z wpływającymi do urzędu wnioskami od mieszkańców oraz Rady Dzielnicy I o przywrócenie organizacji ruchu, przeprowadzono analizę zasadności przywrócenia strefy. Analiza ta przede wszystkim wykazała, że samo funkcjonowanie Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania nie rozwiązało problemu nadmiernego ruchu samochodowego. Należy pamiętać, że Kazimierz to miejsce o wzmożonej aktywności pieszych, co również potwierdziła przeprowadzona analiza - informują w urzędzie.

Obecnie przywracana strefa będzie pokrywać się z obszarem, w którym ograniczenia obowiązywały od 2017 roku (patrz mapa). - Dodatkowo, z uwagi na liczne skargi mieszkańców na zakłócanie porządku i niebezpieczne zachowania niektórych kierowców, na części ul. Miodowej pilotażowo zostanie wprowadzone ograniczenie ruchu.

Jadąc samochodem przez Polskę można się często... uśmiechnąć. Polskie wsie, kolonie i przysiółki mają często bardzo dziwne nazwy. W niektóre, zwłaszcza te wulgarne, aż ciężko uwierzyć. Wybraliśmy te najśmieszniejsze, podajemy także ich lokalizację. Te miejsca  istnieją naprawdę! Zobacz pozostałe miejscowości z niesamowitymi nazwami! Przesuwaj palcem lub wciśnij strzałkę.

Oto najdziwniejsze nazwy polskich wsi. W niektóre aż trudno uwierzyć

Ograniczenie to będzie obowiązywać tylko w weekendy, kiedy przez większość czasu nie funkcjonuje Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania. Rozwiązanie to może jednak ulec zmianie, kiedy w te dni zostanie wprowadzona strefa płatnego parkowania - dodają w magistracie.

Zmiany na Kazimierzu mają stopniowo wejść w życie pod koniec miesiąca, po uruchomieniu ruchu tramwajowego na ulicy Krakowskiej.

Dopuszczenia dotyczące wjazdu do strefy pozostają bez zmian. Będą do niej mogły wjeżdżać pojazdy:
- z abonamentem postojowym typu K na sektor A13 oraz z abonamentem postojowym typu E;
- w godzinach 6-11 i 16-20 wyłącznie dla i na czas wykonywania czynności ładunkowych oraz obsługi technicznej;
- z silnikiem elektrycznym bez przyczepy;
- rowery;
- taksówki;
- służby specjalne, służby miejskie, oznakowana pomoc medyczna;
- dojeżdżający na teren posesji, garażu lub wykupionego miejsca zastrzeżonego;
- z pocztą, konwojów pieniężnych do banków strefy;
- z zezwoleniem zarządcy drogi.

- Pragniemy zaznaczyć, że obserwowane zmiany w natężeniach ruchu i sytuacji epidemiologicznej mogą spowodować zmianę w funkcjonowaniu Strefy Ograniczonego Ruchu - podkreślają w magistracie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Kraków. Kazimierz mniej dostępny dla samochodów. Zostanie tam przywrócona Strefa Ograniczonego Ruchu - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie