Kraków. Kolejne remonty w już rozkopanym mieście. Będą zmiany w ruchu

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Udostępnij:
Przebudowa 29 Listopada, potężne korki na Opolskiej - to dziś najbardziej doskwierające kierowcom inwestycje w Krakowie. Trwa też wiele innych remontów w mieście, a pojawiają się kolejne.

FLESZ - Finlandia chce wstąpić do NATO

Prace na ul. Na Wierzchowinach, Sucharskiego i Kokotowskiej

W przyszłym tygodniu w związku z pracami prywatnego inwestora na ul. Na Wierzchowinach – zmiany w organizacji ruchu. Na Sucharskiego i Kokotowskiej trwają roboty Wodociągów Miasta Krakowa – z końcem maja planowane na tych ulicach jednodniowe zamknięcia.

W dniach 16-17 maja na ul. Na Wierzchowinach inwestor prywatny będzie wykonywał przyłącza wodociągowe oraz kanalizacji sanitarnej do budynku na działce nr 55/2 obr. 9 Krowodrza (w rejonie skrzyżowania z ul. Doliny). Pojawią się zmiany w organizacji ruchu – zamknięcie jezdni oraz pobocza, dla pojazdów objazd ul.: Jesionową, Morelową oraz Doliny.

Na ul. Sucharskiego i Kokotowskiej trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej i wodociągowej (Wodociągi Miasta Krakowa). Obowiązują zmiany w organizacji ruchu, ale przejazd jest utrzymany. Na ul. Sucharskiego w dniu 23 maja (poniedziałek) planowane jest zamknięcie fragmentu ulicy – dla pojazdów zostanie wyznaczony objazd. Z kolei na ul. Kokotowskiej zamknięcie jej fragmentu planowane jest 27 maja (piątek) – również pojawią się objazdy.

Przegląd remontów w dzielnicach (13-19.05)

Dzielnica IV – Prądnik Biały

W dzielnicy w poniedziałek, 16 maja ruszą prace na ul. Narutowicza. Robotami objęty będzie fragment jezdni i chodnika (od zakrętu w kierunku ul. Bałtyckiej). Pojawią się lokalne zmiany w organizacji ruchu. Roboty potrwają do końca czerwca, a ich koszt to ok. 180 tys. zł.

Dzielnica V – Krowodrza

W dzielnicy od 12 maja trwa remont chodnika na ul. Rzecznej (po stronie zachodniej, prawa strona od ul. Mazowieckiej). W związku z pracami głównie zmiany dla pieszych, dla pojazdów miejscowe zawężenia jezdni. Remont potrwa do końca czerwca, a jego koszt ok. 270 tys. zł.

Dzielnica VI – Bronowice

W dzielnicy wczoraj rozpoczęły się roboty na ul. Księcia Józefa. W pierwszej kolejności prace przy ul. Gajówka, po ich zakończeniu drogowcy będą działać przy ul. Jodłowej. Zadanie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego – Nowe chodniki dla Zwierzyńca i nie tylko… Prace związane z rekultywacją zieleni i założeniem nowych trawników wykona Zarząd Zieleni Miejskiej.

Koszt prac to 535 tys. zł, a ich zakończenie planowane jest na koniec września br.

Z kolei w środę, 18 maja planowany jest remont chodnika na ul. Wiedeńskiej. Prace będą realizowane w dwóch etapach: pierwszy – od ul. Zarzecze do końca ogrodzenia KS Bronowianka, drugi – od ul Prystora do ul. Popiela.

Pierwszy etap potrwa do końca czerwca, drugi do końca września br. Koszt remontu to ok. 638 tys. zł.

Dzielnica VIII – Dębniki

Drogowcy działają na ul. Rostworowskiego bocznej (przy budynku nr 11). Remont jezdni i miejscami chodnika potrwa do połowy czerwca br., a jego koszt to ok. 40 tys. zł. Obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu.

Z kolei w poniedziałek, 16 maja ruszą prace na ul. Praskiej (sięgacz przy budynku nr 55). Prace potrwają do końca czerwca br., a ich koszt to ok. 100 tys. zł. Będą obowiązywać lokalne zmiany w organizacji ruchu.

Dzielnica IX – Łagiewniki-Borek Fałęcki

Trwa remont chodnika na ul. Włodarskiej. Prace dotyczą odcinka pomiędzy ulicami Uroczą a Ferdynanda Kurasia (numery nieparzyste). Koszt zadania to ok. 70 tys. zł. Obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu. Remont potrwa do końca maja br.

Dzielnica XI – Podgórze Duchackie

W poniedziałek, 16 maja zaplanowane jest rozpoczęcie remontu na ul. Alfreda Dauna. Drogowcy zajmą się chodnikiem na odcinku od posesji nr 64 do ul. Malborskiej. Prace potrwają do końca czerwca br., a ich koszt to ok. 120 tys. zł.

Dzielnica XV – Mistrzejowice

Na środę, 18 maja drogowcy zaplanowali rozpoczęcie remontu na ul. Andrzeja i Józefa Załuskich. Prace będą dotyczyć jezdni wzdłuż bloków pod adresem: os. Oświecenia 41-43. Koszt robót to ok. 220 tys. zł. Remont zakończy się w drugiej połowie maja br. Prace realizowane są w ramach Programu modernizacji dróg.

Dzielnica XVII – Wzgórza Krzesławickie

W dzielnicy trwa remont ul. Łazowej. Zadanie realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego – Wykonanie nakładki bitumicznej z podbudową na ul. Łazowej. Obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu. Prace potrwają do końca maja br., a ich koszt to 340 tys. zł.

Dzielnica XVIII – Nowa Huta

W Nowej Hucie drogowcy wyremontują brakujący fragment ul. Klasztornej – od ul. Żaglowej do al. Jana Pawła II. Prace będą realizowane nocami (od ok. godz. 19:00) przy ruchu wahadłowym. Remont rozpocznie się 18 maja (środa) i zakończy nad ranem 21 maja (sobota). Koszt prac to ok. 315 tys. zł.

Przy Fabrycznej powstaje rondo

Wkrótce ul. Fabryczną i Cystersów połączy rondo, pierwsze prace w terenie zostały już wykonane przez dewelopera. W poniedziałek, 16 maja roboty wkroczą w kolejny etap, pojawią się nowe zmiany w organizacji ruchu.

W poniedziałek, 16 maja roboty przeniosą się na na północną część skrzyżowania ul. Fabrycznej i Cystersów. Prace w ramach tego etapu potrwają mniej więcej miesiąc. Aby wykonawca mógł sprawnie zrealizować zaplanowane roboty zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Po stronie północnej skrzyżowania zamknięty zostanie chodnik, pojawi się zwężenie jezdni.

Zakończenie całości prac planowane jest pod koniec wakacji tego roku.

Weekend bez tramwajów do Mistrzejowic i os. Piastów

W najbliższy weekend prowadzone będą prace naprawcze torowiska tramwajowego na rondzie generała Maczka. W związku z tym w sobotę i niedzielę zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od ronda Kocmyrzowskiego do Mistrzejowic i os. Piastów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Kraków. Kolejne remonty w już rozkopanym mieście. Będą zmiany w ruchu - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie