Kraków. Po kartę EKUZ latem w kolejce. Jak co roku...

Kraków. Po kartę EKUZ latem w kolejce. Jak co roku...

Zdjęcie autora materiału
Małgorzata Mrowiec

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Wakacyjne kolejki po EKUZ w NFZ przy ul. Batorego
1/8
przejdź do galerii

Wakacyjne kolejki po EKUZ w NFZ przy ul. Batorego ©Anna Kaczmarz

Po Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) ustawia się obecnie ogromna kolejka w Małopolskim Oddziale NFZ przy ul. Batorego 24. Alarmują o tym nasi Czytelnicy, którzy chcą się zaopatrzyć w kartę przed wakacyjnym wyjazdem za granicę.
Aleksandra Kwiecień, rzecznik prasowy NFZ w Krakowie informuje, że w okresie wakacyjnym dziennie wydawanych jest ponad 3 tys. kart. Przy Batorego jest 5 stanowisk, gdzie można odebrać EKUZ, dodatkowo pracownicy zajmują się wysłaniem kart pocztą.

- W tym najbardziej intensywnym okresie do wydawania kart są zatrudniane dodatkowe osoby, a liczba stanowisk EKUZ to połowa wszystkich, które są w sali obsługi pacjentów przy Batorego. Proszę pamiętać, że na Batorego zgłaszają się również pacjenci z innymi sprawami, m.in: potwierdzaniem zleceń na wyroby medyczne, skierowaniami na leczenie uzdrowiskowe, w kwestiach dobrowolnego ubezpieczenia, ZIP, e-WUŚ - podkreśla Aleksandra Kwiecień. - Niestety mimo tego, że co roku zachęcamy osoby, które potrzebują EKUZ do jej wcześniejszego odbioru, że wydłużamy godziny pracy i organizujemy dni otwarte, w trakcie których można odebrać EKUZ - większość z zainteresowanych zgłasza się po karty w ostatniej chwili przed wyjazdem na wakacje. To powoduje kolejki - tłumaczy rzeczniczka.

Po kartę najlepiej zgłosić się w miesiącach przed wakacjami, kiedy nie ma w ogóle kolejek po EKUZ. Ale są również możliwości ominięcia kolejki po EKUZ w okresie wakacyjnym. Rzeczniczka podpowiada: można skorzystać z internetowej rejestracji wizyt (https://rejestracja.nfz-krakow.pl/) i umówić się na konkretny dzień i godzinę, dostarczyć wniosek drogą mailową lub przez ePUAP i podać adres, na który ma być wysłana karta (wymaga to jednak wcześniejszego wysłania wniosku, ze względu na konieczność wysłania karty pocztą).

ZOBACZ KONIECZNIE:Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


FLESZ: Autostrady, bramki, systemy płatności - jak ominąć korki?

Źródło: vivi24

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Zapytaj lekarza

1 3 4 5 ... 28 »
28 stycznia

Światowy Dzień Trędowatych

zobacz więcej »