Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków w remoncie. Przebudowa 29 Listopada i inne zmiany w ruchu w mieście

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Zmiany z powodu przebudowy al. 29 Listopada, rozpoczęcie remontu ul. Glinik i inne inwestycje w mieście wpłyną na życie i samopoczucie kierowców. Do tego dochodzą trwające już duże inwestycje, jak budowa trasy Łagiewnickiej czy linii tramwajowej do Górki Narodowej.

Kraków. Przebudowa al. 29 Listopada

W okresie od 15 do 26 lipca nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Węgrzeckiej. Ma to związek z kolejnym etapem prac przy rozbudowie al. 29 Listopada i dostosowaniem ww. skrzyżowania do nowego układu drogowego .

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Węgrzeckiej nastąpi w dniu 15 listopada od godziny 7.00, w związku z czym wyłączona będzie możliwość wjazdu na ul. Węgrzecką z al. 29 Listopada. Natomiast na drugim końcu ul. Węgrzeckiej, na skrzyżowaniu z ul. Meiera zakaz wjazdu będzie obowiązywał wszystkie pojazdy z wyłączeniem pojazdów budowy oraz dojazdu do posesji i działek zlokalizowanych przy ul. Węgrzeckiej.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi w dniu 26.11.2021 r. o godzinie 17:00.

Przenosimy się w rejon ulicy Woronicza.

W dniu 16 listopada od godziny 7:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Woronicza z al. 29 Listopada. Ma to związek z prowadzeniem prac przewiertowych branży telekomunikacyjnej pod jezdnią al. 29 Listopada.

Zmiana organizacji ruchu spowoduje zajęcie całej szerokości chodnika oraz zieleńca zlokalizowanego naprzeciwko nieruchomości położonej pod adresem al. 29 Listopada 103. Ruch pieszy zostanie skierowany na utwardzony zieleniec zlokalizowany w sąsiedztwie wygrodzonego terenu. Po drugiej stronie al. 29 Listopada również nastąpi zajęcie całej szerokości chodnika, zaś ruch pieszy zostanie skierowany na sąsiednią ścieżkę rowerową.

Jednocześnie w rejonie prowadzonych prac zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości pojazdów do 40 km/h.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi w dniu 18 listopada do godziny 17:00.

W centrum

W związku z remontem nawierzchni na ul. Poselskiej odcinek od ul. Grodzkiej do ul. Dominikańskiej będzie zamknięty od 18.11.2021 do 02.12.2021.

Rozbudowa ul. Glinik

Na 15 listopada (poniedziałek) zaplanowane zostały pierwsze prace na ul. Glinik. Ulica zostanie rozbudowana na odcinku od Bystronia do Wadowskiej, w związku z robotami pojawią się zmiany w organizacji ruchu.

Ulica Glinik zostanie rozbudowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Bystronia do skrzyżowania z ul. Wadowską. W ramach inwestycji zaplanowano m.in.: przebudowę kanalizacji deszczowej w ul. Wadowskiej (na odcinku od ul. Glinik do potoku Struga Rusiecka), budowę kanalizacji deszczowej, budowę obustronnych chodników, nowe przystanki autobusowe, przebudowę istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych. Przebudowane zostaną skrzyżowania z ul. Kosów i ul. Jaskrową. Pojawi się nowa nawierzchnia.

W pierwszej kolejności toczyć będą się prace związane z budową i przebudową infrastruktury podziemnej. Pojawią się zmiany w organizacji ruchu. Na odcinkach robót będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Przejazd modernizowanym odcinkiem zostanie utrzymany dla komunikacji miejskiej, mieszkańców ul. Glinik oraz ulic do niej przyległych i rowerzystów. Objazd ulicami: Wadowską. Lubocką, Łuczanowicką, J. S. Bystronia.

Pierwsze prace, które przewidziano od 15 listopada będą dotyczyć kanalizacji deszczowej oraz wodociągu. Zaplanowano je na odcinku od istniejącego przepustu drogowego w kierunku ul. Bystronia oraz pomiędzy ul. Wadowską, a Kosów.

Umowa została podpisana z firmą SARIVO Infrastruktura na kwotę ok. 9,2 mln zł. Roboty potrwają ok. 14 miesięcy.,

Most nad Rudawą

Od 12 do 16 listopada br. most nad rzeką Rudawą w ciągu ul. Piastowskiej będzie zamknięty dla ruchu kołowego. Wzmacniana będzie jego konstrukcja.
W najbliższy piątek, 12 listopada (ok. godz. 7:00) most w ciągu ul. Piastowskiej zostanie zamknięty dla ruchu kołowego. Piesi będą mogli korzystać z jezdnego z chodników. Objazd dla kierowców ulicami: ul. Królowej Jadwigi, al. marsz. Ferdynanda Focha, al. Adama Mickiewicza, Czarnowiejską (ewentualnie ul. Władysława Reymonta).

W czasie zamknięcia montowana będzie tzw. konstrukcja odciążająca. Otwarcie mostu zaplanowane jest na 16 listopada (wtorek), godz. 18.

Księcia Józefa

Tymczasem trwa remont fragmentu ul. Księcia Józefa. Oprócz nowej nawierzchni na sporym odcinku tej drogi wojewódzkiej, aż 17 przejść dla pieszych zyska dedykowane oświetlenie. Zadanie realizowane będzie ze środków miejskich i rządowych.

Ulica Księcia Józefa zostanie odnowiona na odcinku od granic miasta do ul. Adolfa Szyszko-Bohusza. Drogowcy wymienią asfalt na całej tej długości. Dodatkowo wyremontowany zostanie fragment chodnika, 175 mb, od Mirowskiej do Kruczej. W trakcie prac doświetlonych na tym ciągu zostanie 17 przejść dla pieszych dedykowanymi oprawami z szerokim rozsyłem światła. Na tę część zostanie przeznaczonych ok. 460 tys. zł.

Prace zakończą się w połowie grudnia, a ich koszt to ok. 3,1 mln zł.

Zmiany na ul. Krowoderskich Zuchów

Od wtorku, 16 listopada, nastąpi zmiana w organizacji ruchu drogowego na ul. Krowoderskich Zuchów. Ma to związek z kolejnym etapem prac przy budowie Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

Tego dnia, od godz. 8.00, zawężona zostanie jezdnia zachodnia ul. Krowoderskich Zuchów na wysokości pętli autobusowo-tramwajowej. Wykonawca linii KST będzie tam prowadził roboty związane z przebudową sieci energetycznych i teletechnicznych.

Taka organizacja ruchu potrwa do dwóch dni. W kolejnym etapie wykonawca zajmie jezdnię wschodnią.

FLESZ - Wyższe stopy procentowe, co to oznacza?

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Kraków w remoncie. Przebudowa 29 Listopada i inne zmiany w ruchu w mieście - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski