Krynicka druŻyna górĄ

Redakcja
Ratownicy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy wygrali Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, które odbyły się w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu. Będą oni 3 czerwca reprezentować Sądecczyznę w Okręgowych Mistrzostwach w Krakowie.

NOWY SĄCZ. Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

NOWY SĄCZ. Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Ratownicy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy wygrali Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, które odbyły się w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu. Będą oni 3 czerwca reprezentować Sądecczyznę w Okręgowych Mistrzostwach w Krakowie.

W eliminacjach rejonowych wystartowało 12 zespołów szkół ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza oraz powiatu. Każda drużyna liczyła 4 osoby. Zawody w Nowym Sączu zorganizował Zarząd Rejonowy PCK. Reprezentacje szkół musiały zaliczyć pięć przygotowanych dla nich konkurencji-stacji. Młodzież prezentowała jak postępować i udzielać pierwszej pomocy w przypadkach oparzeń, krwotoków, jak pomóc osobie, mającej atak padaczki i jak postępować, w przypadku, gdy ktoś stracił przytomność. Pozorantami byli uczniowie - wolontariusze PCK. Na każdej stacji konkurencje oceniali specjaliści z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Krzysztof Łagan, instruktor pierwszej pomocy z Zarządu Głównego PCK w Warszawie. Nagrody dla zwycięzców m. in.: sprzęt turystyczny oraz discmany wręczała Maria Śmiałek, prezes Zarządu Rejonowego PCK w Nowym Sączu. Ich fundatorami byli Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta w Nowym Sączu. Dyplomy rozdał sędzia główny mistrzostw. (MIGA)

Kolejność miejsc: 1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy, 2. Zespół Szkół nr 1 w Nowym Sączu, 3. I Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu, 4. Liceum Ogólnokształcące w Muszynie.

W piątej edycji Gminnego Konkursu Historycznego, którego głównym organizatorem jest Zespół Szkół w Świniarsku kierowany przez Tomasza Leśniaka udział wzięło 17 uczniów reprezentujących gimnazja z gminy Chełmiec. Tegoroczny temat konkursu brzmiał "Ziemie polskie pod zaborami w latach 1795-1914". Zwycięzcami konkursu zostali: 1. Michał Bodziony - Wielogłowy, 2. Karol Król - Świniarsko, 3.- Paweł Szczurek - Świniarsko. Wykazali się oni dogłębną znajomością tematu oraz umiejętnością kojarzenia faktów. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez dyrekcję ZS w Świniarsku. Konkurs przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół w Świniarsku: Stanisław Mosurek - historyk oraz Irena Ciężobka - bibliotekarz. (WCH)

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Krynicy-Zdroju: Katarzyna Kubisz, Anna Niedzielska, Joanna Nowak, Maciej Studziński wraz z nauczycielką języka polskiego Lidią Stawińską wzięli udział w szkoleniu "Młodzież dla Młodych". Dwudniowe warsztaty odbyły się w Grybowie w Ośrodku Szkoleniowym Politechniki Warszawskiej. Uczestnicy kursu zapoznali się z założeniami kilku programów dotyczących m. in. wymiany młodzieży i europejskiego wolontariatu. (pg)

W Szkole Podstawowej w Boguszowej odbył się trzeci gminny konkurs wiedzy o igrzyskach olimpijskich. Test obejmował wiedzę o igrzyskach organizowanych w starożytności i o nowożytnych. Uczniowie musieli się także wykazać znajomością aktualności sportowych. Oto laureaci: 1. Kamila Szczygieł ZS Paszyn, 2. Dawid Oleksy SP Boguszowa, 3. Dorota Cisowska SP Boguszowa. Dalsze miejsca zajęli ich koledzy: Adrian Łęczycki, Wojciech Ślusarczyk, Mariusz Grochowski, Rafał Popiół, Konrad Gucwa, Jarosław Leśniak, Mateusz Mróz, Piotr Mężyk, Agnieszka Konstanty, Dagmara Petrażycka, Dawid Potoczek, Krzysztof Góra, Krzysztof Bieniek. Konkurs zorganizowali Beata Gołąb i Andrzej Paciej. (WCH)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie