MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kto pokieruje krakowskimi szpitalami? Już niedługo poznamy nazwiska dyrektorów szpitali: im. Żeromskiego i im. Narutowicza w Krakowie

Aleksandra Łabędź
Aleksandra Łabędź
Kto pokieruje krakowskimi szpitalami? Już niedługo poznamy nazwiska dyrektorów szpitali: im. Żeromskiego i im. Narutowicza w Krakowie
Kto pokieruje krakowskimi szpitalami? Już niedługo poznamy nazwiska dyrektorów szpitali: im. Żeromskiego i im. Narutowicza w Krakowie Archiwum
Niedługo poznamy nazwiska nowych dyrektorów krakowskich szpitali. Kto pokieruje Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SPZOZ w Krakowie oraz Szpitalem Miejskim Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza w Krakowie? Komisja konkursowa zbierze się w poniedziałek, 26 lutego, by wyłonić nowych dyrektorów. Do konkursów w obu szpitalach zgłosiło się łącznie pięciu kandydatów.

Jest wielu chętnych na objęcie tych stanowisk

Termin na złożenie dokumentów wymaganych od kandydatów na dyrektorów dwóch krakowskich szpitali upłynął 23 stycznia br. o godzinie 15.00.

- W niniejszym terminie wpłynęło łącznie pięć ofert od kandydatów, w tym trzy oferty dotyczą konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SPZOZ w Krakowie. Pozostałe dwie oferty dotyczą konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie - wyjaśnia Dominika Jaźwiecka-Bujalska z biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa.

Jak również dodaje przedstawicielka krakowskiego magistratu: - w harmonogramie czynności związanych z przeprowadzeniem konkursu zaplanowano dwa posiedzenia komisji konkursowej. W dniu 9 lutego br. odbyły się pierwsze posiedzenia komisji konkursowych, na których nastąpiło otwarcie ofert kandydatów, sprawdzenie dokumentów pod kątem spełnienia wymogów formalnych - wszyscy kandydaci spełniają wymogi formalne - oraz zapoznanie się z pozostałymi materiałami konkursowymi - informuje urząd.

Kolejne posiedzenie komisji zostało zaplanowane na poniedziałek, 26 lutego br. Wówczas odbędą się rozmowy z kandydatami i zostaną wyłonieni dyrektorzy placówek.

- Wybór dokonany przez komisję konkursową wymaga akceptacji prezydenta Miasta Krakowa - tłumaczy Dominika Jaźwiecka-Bujalska.

Kadencje poprzednich dyrektorów zakończyły się w ubiegłym roku

Pod koniec września 2023 roku funkcję: dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego przestał pełnić dr Jerzy Friediger, a dyrektora Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza - Renata Godyń-Swędzioł. Decyzją prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, do czasu wyłonienia nowych osób, które pokierują szpitalami, wyznaczono pełniących obowiązki dyrektorów. W Szpitalu im. Żeromskiego funkcję tę pełni lekarz Lech Kucharski. Z kolei w Szpitalu im. Narutowicza p.o. dyrektora została dotychczasowa dyrektor czyli dr Renata Godyń-Swędzioł.

Poprzedni konkurs został odwołany

Przypominamy, że pod koniec listopada 2022r. na stronie magistratu został ogłoszony konkurs na stanowisko kierownika Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SPZOZ w Krakowie. W zaproszeniu do składania ofert przez kandydatów można było wyczytać szereg wymagań i niezbędnych kwalifikacji. Konkurs miał trwać zaledwie 14 dni. Jednak jak dowiedzieliśmy się już w połowie grudnia 2022r.- konkurs został odwołany bez podania przyczyny, a umowa o zarządzanie placówką z Jerzym Friedigerem została przedłużona.

Przełomowe odkrycie w recyklingu

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski