Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kursy dla ponad 400 osób

PB
Pięć szkół z terenu gminy Bochnia otrzymało dofinansowanie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie na przeprowadzenie kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe mieszkańców gminy. Szkolenia dofinansowane z Agencji odbywają się w gminie Bochnia już po raz drugi.

Gmina Bochnia

   W ubiegłym roku przeszkolonych zostało 206 osób (88 w Zespole Szkół Gminnych w Gawłowie, 88 w Zespole Szkół Gminnych w Nieszkowicach Wielkich i 30 w Zespole Szkół Gminnych w Łapczycy). W pierwszych dwóch placówkach uczestnicy kursów poznawali podstawy obsługi komputera i zasad prowadzenia rachunkowości rolnej, a w Łapczycy, oprócz wiedzy z zakresu obsługi komputera i księgowości, były też zajęcia z agroturystyki i gastronomii.
   W tym roku, jak wspomnieliśmy, kursy przeprowadzone zostaną w pięciu szkołach. Ich uczestnicy będą poznawać podstawy obsługi komputera oraz zasady prowadzenia rachunkowości rolnej. W ZSG w Gawłowie kurs rozpoczął się już 2 lutego. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się on w SP w Brzeźnicy, a już w marcu zaczną się kursy w SP w Siedlcu (01.03), w SP w Bogucicach (02.03) oraz w ZSG w Nieszkowicach Wielkich (15.03). W Nieszkowicach są jeszcze wolne miejsca.
   - Zgodnie z umową przeszkolonych zostanie łącznie 427 osób - informuje wicewójt gminy Bochnia, pani Eugenia Ignacyk. - Z obsługą komputera zapozna się 245 osób, z zasadami prowadzenia rachunkowości rolnej - 144, a zasady budowy stron internetowych zgłębi 38 mieszkańców. Szkolenia prowadzić będą nauczyciele, instruktorzy w zakresie informatyki, a także pracownicy Ośrodka Doradztwa Rolniczego.
   Dodajmy, że przedmiotem umów jest określenie wysokości pomocy finansowej Agencji na działalność związaną z podnoszeniem i zmianą kwalifikacji zawodowych mieszkańców wsi.
   Ze środków Agencji i własnym udziale finansowym do szkół zakupiony został następujący sprzęt dydaktyczny: łącznie 20 zestawów komputerowych, 5 drukarek laserowych, kserokopiarka, telewizor, rzutnik i 2 kamery internetowe. Wnioskodawcy, czyli szkoły, zobowiązują się, że zakupiony do realizacji przedsięwzięcia sprzęt dydaktyczny zostanie wykorzystany do szkolenia dorosłych mieszkańców gminy w okresie 5 lat od daty jego zakupu. Po wykorzystaniu stanie się on własnością placówek. (PB)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski