MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmarł Zbigniew Tomaszek. To były wójt gminy Iwanowice, samorządowiec, strażak, społecznik

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Zbigniew Tomaszek zmarł w wieku 72 lat. To były wójt gminy Iwanowice
Zbigniew Tomaszek zmarł w wieku 72 lat. To były wójt gminy Iwanowice zbiory prywatne
Nie żyje Zbigniew Tomaszek, wieloletni wójt gminy Iwanowice. Miał 72 lata. Kierował gminą 12 lat od 1998 do 2010 roku. Miał wyższe wykształcenie rolnicze, prowadził gospodarstwo rolno-ogrodnicze, był związany z kółkami rolniczymi. W czasie trzech swoich kadencji jako wójt zadbał o rozwój gminy, zrealizował wiele istotnych inwestycji, przede wszystkim budowę kanalizacji i oczyszczalni ścieków, budował oraz remontował szkoły i remizy strażackie.

Po informacji o śmierci byłego wójta Zbigniewa Tomaszka kondolencje rodzinie i bliskim składali samorządowcy gminy Iwanowice, urzędnicy, sołtysi, przedstawiciele instytucji gminnych, organizacji pozarządowych. W 2023 r. Zbigniew Tomaszek został wyróżniony statuetką Zasłużony dla Gminy Iwanowice.

O działalności byłego wójta pamiętają również strażacy z OSP Iwanowice. Zmarły Zbigniew Tomaszek był nie tylko wieloletnim druhem OSP Iwanowice, ale także przez długie lata prezesem Oddziału Gminnego Związku OSP RP. Jak podkreślają strażacy w swoim pożegnaniu - Zmarły dla wielu druhów był serdecznym przyjacielem.

- Jego oddanie i poświęcenie dla społeczności lokalnej było nieskończenie cenne i zawsze będzie trwać w naszej pamięci. Zbigniew pozostawił po sobie trwały ślad, będąc nie tylko doskonałym druhem, ale również wzorem przyjaźni i współpracy. Jego obecność w naszej jednostce była nieoceniona, a jego poświęcenie dla dobra innych było inspirujące dla nas wszystkich - napisali strażacy z OSP Iwanowice, składając wyrazy współczucia rodzinie i bliskim.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona w sobotę, 6 kwietnia o godz. 12 w kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej w Iwanowicach.

Życiorys zawodowy Zbigniewa Tomaszka

Zbigniew Tomaszek (1952-2024) miał wyższe wykształcenie rolnicze z zakresu ekonomiki i organizacji przedsiębiorstw rolnych. Pracował wiele lat jako rolnik - prowadził własne gospodarstwo rolno-ogrodnicze o powierzchni 8 ha. Zawodowo był najpierw związany z kółkami rolniczymi m.in jako wiceprezes Spółdzielni Kółek Rolniczych w Iwanowicach, z czasem został prezesem Spółdzielni Kółek Rolniczych w Gołczy w powiecie miechowskim.

Całe lata aktywie działał w Polskim Stronnictwie Ludowym. Pełnił prezesa Zarządu Gminnego PSL w Iwanowicach. Był także zaangażowany w działalność strażacką jako wieloletni druh OSP Iwanowice oraz przez kilka kadencji prezes Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Iwanowicach.

Wójtem gminy Iwanowice był trzy kadencje od 1998 do 210 roku. Mieszkańcy cenili go za wiele istotnych inwestycji przeprowadzonych jeszcze w czasach przed wejściem Polski do Unii Europejskiej. Gminni samorządowcy do dziś doceniają jego pracę wymieniając takie inwestycje jak: budowa oczyszczalni ścieków, budowa kanalizacji sanitarnej w Iwanowicach i Maszkowie, rozbudowa i remonty szkoły oraz remizy OSP.

Po zakończeniu pracy na stanowisku wójta gminy Iwanowice Zbigniew Tomaszek został zastępcą dyrektora Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach i pełnił tę funkcję w latach 2011 - 2017.

Pogrzeb zmarłego Antoniego Banasia. Samorządowiec i druh OSP...

Empatia transmitowana społecznie?

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski