Łatwe zwycięstwo przodownika tabeli

ZK
I LIGA JUNIORÓW STARSZYCH. Piłkarski lider podhalańskiej I ligi juniorów starszych Lubań Maniowy w bardzo łatwy sposób zainkasował kolejne trzy punkty.

Maniowianie za rywala mieli outsidera tabeli Czarnych Czarny Dunajec i już po 30 minutach wygrali 4-0, bowiem po kontuzji jednego z piłkarzy z Czarnego drużyna została zdekompletowana i sędzia zakończył mecz. To już drugi z rzędu taki mecz, który juniorzy Czarnych kończą w podobny sposób. Natychmiast narzuca się refleksja: komu potrzebne są takie mecze?

Z innych spotkań na uwagę zasługuje kolejna strata punktów przez wicelidera Orkan Raba Wyżna. Trener Orkana ma za złe działaczom PPPN, że wyznaczają terminy spotkań w dni robocze, gdy część zawodników pracuje. Jak wyliczył trener Robert Szczypka, przerwa między rundami trwała 6 miesięcy i jego zdaniem było wystarczająco dużo czasu, aby ułożyć tak kalendarz, żeby nie było meczów w dni robocze.

Z zespołów czołówki poza Lubaniem Maniowy tylko zakopiańczykom udało się zainkasować komplet punktów. Wygrali w najniższych z możliwych rozmiarów w Łopusznej 1-0. Kompletnie na wiosnę zawodzi Poroniec, który po porażce Z Przełęczą przegrał także u siebie z Szaflarami 1-2. W Poroninie doszło jednak do zmian w sztabie szkoleniowym. Seniorów objął były piłkarz tej drużyny, a wcześniej trener bramkarzy w Piaście Gliwice, Tomasz Rogala i korzysta z najlepszych juniorów w zespole seniorskim. W tej sytuacji trener Maciej Ejsmond nie pojechał na spotkanie swoich podopiecznych z Szaflarami. Jest to wyraz pewnej dezaprobaty, bo przed sezonem, zdaniem trenera Ejsmonda, ustalenia były inne.

Pasmo zwycięstw na wiosnę kontynuują juniorzy Lepietnicy, którzy wygrali czwarty mecz z rzędu, tym razem z Jordanem Jordanów 4-1. Trener Pranica jest jednak bardzo powściągliwy w chwaleniu swoich piłkarzy. Twierdzi, że jego podopiecznym trochę sprzyja szczęście. Ale jak mówi piłkarskie porzekadło: szczęściu trzeba pomagać na boisku.

Wyniki XV kolejki

Orkan Raba Wyżna - Turbacz Mszana Dolna 1-1 (0-1). Bramki: K. Szklarz 73 - Kozioł 35.

Lubań Tylmanowa - Wiatr Ludźmierz 3-2 (1-1). Bramki: A. Noworolnik 40, Ligas 55, Piszczek 84 - Gacek 9, 48.

Lubań Maniowy - Czarni Czarny Dunajec 4-0 mecz przerwany w 30 minucie z powodu zdekompletowania drużyny Czarnych. Bramki: Dudek 22, Klimczak 23, Ostachowski 25, 28.

Poroniec Poronin - LKS Szaflary 1-2 (1-2). Bramki: Cudzich - Stanek, B. Marek.

Przełęcz Łopuszna - KS Zakopane 0-1 (0-0). Bramka: Sawina 75.

Lepietnica Obidowa/Klikuszowa - Jordan Jordanów 4-1 (1-1). Bramki: Duda 43, Pudzisz 61, M. Bryja 71, D. Luberda 81 - S. Wróbel 17.

1. Lubań 15 37 49-14

2. Orkan 14 31 55-24

3. Zakopane 13 31 39-18

4. Lepietnica 15 30 43-34

5. Poroniec 13 24 41-22

6. Jordan 14 22 40-33

7. Lubań T. 15 20 25-36

8. Wiatr 14 15 25-44