Lumaro Ekotar Elbud gra dalej

STM
FUTSAL. Wspaniałym sukcesem Lumaro Ekotar Elbud zakończył się występ tarnowskiego zespołu w rozegranym w niedzielę w hali widowiskowo-sportowej "Jaskółka" w Tarnowie-Mościcach meczu 1/16 finału Pucharu Polski.

Tarnowianie pewnie pokonali pierwszoligowy Berland OSiR Komprachcice i jako pierwsza w historii drużyna z naszego regionu zapewnili sobie awans do 1/8 finału pucharowych rozgrywek. Na pierwszą bramkę kibice czekali do 13 min, kiedy to Furmański strzałem pod poprzeczkę sfinalizował podanie D. Barwacza. Cztery minuty później, po uderzeniu Sieńczaka piłka odbiła się od nogi Tułacza i wpadła do bramki; w ten sposób ustalony został wynik do przerwy. Po zmianie stron na parkiecie niepodzielnie panowali już gospodarze, szczególnie imponujące w ich wykonaniu były końcowe minuty. W 23 min po strzale Furmańskiego, bramkarz gości odbił wprawdzie piłkę, ale ze skuteczną dobitką pospieszył Wilk. W 33 min Furmański "na raty" - dobijając piłkę po własnym strzale, po którym piłka odbiła się od słupka - zdobył czwartą bramkę dla Lumaro Ekotar Elbud. Mało tego, w 35 min akcja M. Barwacza, Lipińskiego oraz Adamskiego zakończyła się celnym strzałem tego pierwszego, a jeszcze w tej samej minucie Tułacz sfinalizował podanie Adamskiego i było 6-0. Minutę później Adamski minął dwóch obrońców, położył na parkiecie bramkarza i wystawił piłkę Tułaczowi, który po celnym strzale skompletował hat-trick. Wygraną tarnowian przypieczętował Wilk, w 38 min lobując bramkarza gości.

Lumaro Ekotar Elbud Tarnów - Berland Komprachcice 8-0 (2-0). 1-0 Furmański 13, 2-0 Tułacz 17, 3-0 Wilk 23, 4-0 Furmański 33, 5-0 M. Barwacz 35, 6-0 Tułacz 35, 7-0 Tułacz 36, 8-0 Wilk 38.

Lumaro Ekotar Elbud: Tomasz Malisiewicz, Jakub Wiatr - Dariusz Barwacz, Marcin Furmański, Kamil Wilk, Adrian Ślęzak, Szymon Adamski, Rafał Sieńczak, Sławomir Tułacz, Marcin Barwacz, Tomasz Lipiński. (STM)