Małopolska Zachodnia: Olkusz, Chrzanów

PAN
Ruch II Młoszowa - Tęcza Tenczynek 0-2, Polonia Luszowice - Zryw Kąty 2-3, Wisła Jankowice - Victoria Zalas 0-1, Zryw Brodła - Błyskawica Myślachowice 1-1, Górzanka Nawojowa Góra - Janina II Libiąż 0-2, Dulowa - Promyk Bolęcin 3-3. Pauzowała Korna Mętków.

klasa C chrzanów

Błyskawica II Myślachowice - Zagórzanka II 0-1, Wolanka II Wola Filipowska - Pogorzanka 2-0, Kościelec Chrzanów - Płoki 4-1, Żarki II - Sankowia 2-0.

Puchar Polski Chrzanów

W najbliższą środę o godzinie 15.30 odbędą się dwa zaległe mecze Pucharu Polski, w których Janina Libiąż zagra z Alwernią, a Fablok Chrzanów z Nadwiślaninem Gromiec. Awans do półfinału uzyskały już dwie drużyny MKS Trzebinia-Siersza. (pan)

JUNIORZY chrzanów

Janina Libiąż - Alwernia 5-0, Salwator Trzebinia - Lew Olszyny 8-6, Tęcza Tenczynek - Tempo Płaza 5-2, Sankowia - Nadwiślanin Gromiec 5-1, Arka Babice - Dulowa 3-3.

JUNIORZY MŁODSI

Opoka Trzebinia - Żarki 1-0, Salwator Trzebinia - Promyk Bolęcin 0-3, Polonia Luszowice - Unia Kwaczała 0-5.

trampkarze, chrzanów

Starsi: Zagórzanka - Żarki 0-2, Wolanka Wola Filipowska - Nadwiślan Rusocice 2-1.

3-15

Młodsi: Regulice - Start Kamień 5-3, Trójka Trzebinia - Tęcza Tenczynek 8-1.

Regulice - Alwernia II 5-2 (1-1)

0-1 Siemek 26, 1-1 Piwowarczyk 36, 2-0 Kadłuczka 67, 2-2 M. Knapik 73, 3-2 Kacprzak 83, 4-2 Turek 86, 5-2 Matusik 89.
Regulice: Tomaszewski - Starzykiewicz (70 Grzesiak), Piwowarczyk, K. Ciołek - J. Ciołek (70 Kacprzak), Mamoń, Pałka (46 Śliz), Kadłuczka, Matusik - Gołdyn, Turek.
Alwernia II: Chuderski - Kobyłecki, S. Knapik, Starowicz - Siemek, Spóła, Wiecheć, Pater, Klimkowicz - M. Knapik, Ciupek (10 Seremak).
Regulice w ciągu tygodnia rozegrały dwa derbowe mecze. Przed tygodniem w Okleśnej mimo przewagi padł remis, teraz z kolejnym rywalem z gminy Alwernia podopieczni Macieja Matusika chcieli wygrać za wszelką cenę. Goście, których pierwsza drużyna grała w tym samym czasie w Andrychowie, nastawili się grę obronną i niewiele zabrakło, aby wywieźli punkt. Po serii ataków gospodarzy akcję przeprowadzili goście i po centrze Spóły z rzutu wolnego Siemek uderzeniem głową zmusił do kapitulacji Tomaszewskiego. Gospodarze odpowiedzieli w podobnych okolicznościach, z wolnego dośrodkowywał Matusik, a akcję zamknął Piwowarczyk i był remis. Po przerwie miejscowi rzucili się na rywala, ale podobnie jak w I połowie goście skutecznie się bronili. W końcu jednak po strzale Kadłuczki i rykoszecie znakomicie dysponowany Chuderski sięgnął po piłkę do siatki. To był dopiero początek emocji, bowiem Alwernia II po szybkiej kontrze wyrównała. Wydawało się, że remis utrzyma się do końca, ale ostatnie słowo należało do Regulic. Dwie kolejne asysty zaliczył Matusik, w końcu sam wpisał się na listę strzelców i gospodarze okazale wygrali, choć w ostatnich siedmiu minutach zaprezentowali skuteczną grę, czego brakowało w ich wykonaniu w całym meczu. (PAN)

LKS Żarki - Nadwiślanka Okleśna 4-0 (3-0)

Bramki zdobyli: K. Horawa 2, Piegzik 2.
Sędziował Dariusz Zawadziński. Żółta kartka Gembołyś. Widzów 200.
Żarki: Poznański - Szafran, K. Jesionowski, Sobkiewicz, Lichota - R. Jesionowski, Łysak (75 Z. Horawa), Malik (60 Olszowik), Gembołyś - Piegzik, K. Horawa.
Nadwiślanka: Wachnicki - Armatys, M. Sądecki, D. Sądecki - Bialik, G. Noworyta, Giermek, Skwarczyński, Kozioł - Celej, Ptaszek (65 R. Noworyta).
Mecz został rozstrzygnięty bardzo szybko, bowiem Piegzik w 7 i K. Horawa w 15 minucie zdobyli gole dla gospodarzy, którzy w kolejnej fazie meczu kontrolowali jego przebieg, a obaj snajperzy strzelili jeszcze po bramce. Goście nie pokazali nic wielkiego, grając w mocno osłabionym składzie. (PAN)

Ruch Młoszowa - Start Kamień 1-2 (0-0)

0-1 Gara 61, 0-2 M. Celej 70 (karny), 1-2 Jędrzejczyk 80 (karny).
Ruch: Skoczylas - Markiewicz, Brzóska, Pytlowski, Grabski, Niewiedział, Jędrzejczyk, Gaj, Białka, Baudler, Petka.
Start: Jasiński - Sykała, Jochymek, Wosik, A. Celej (60 Wawro) - Gara, Wolarek, Panek, Paszcza - Włoch (70 Kuglin), M. Celej (75 Wójs).
Będąc kibicem Ruchu, można doznać w tym sezonie ogromnego bólu głowy. Zespół grał na poczatku sezonu słabo i przegrywał, teraz gdy spisuje się lepiej, dopada go pech. Ten ostatni to znakomita postawa rutynowanego bramkarza Jasińskiego, który zapobiegł utracie czterech goli. W pierwszej połowie Ruch był lepszym zespołem, po zmianie stron ekipa z Kamienia zagrała lepiej i wygrała ważny mecz, dzięki czemu zima w kamieniu będzie spokojniejsza. (PAN)

Korona Lgota - Orzeł Balin II 1-2 (1-0)

1-0 K. Kasprzyk 21, 1-1 Jankowski 80, Wściubiak 87.
Sędziował Sebastin Szklarczyk. Żółte kartki: Bartosik, P. Lasoń, K. Kasprzyk, G. Lasoń -**Wściubiak. Czerwone kartki: G. Lasoń (druga żółta). Widzów 150. Korona: Stryczek - Kamil Kasprzyk, Bartosik, Ostrzywilk - Nowak, Karol Kasprzyk (80 Dym), Dziedzic, P. Kasprzyk (46 Tomkowicz) - J. Kasprzyk (72 S. Lasoń), Drygała (30 P. Lasoń). Orzeł II: Lichota - Malczyk (63 Pietroń), Wiatr, Krauz, Dudek - Hejmej, Grabiec, Malczyk - Jankowski, Wściubiak, Fudała.
W 8 minucie meczu gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale Nowak nie strzelił karnego. W 21 minucie pechowy strzelec karnego podał dokładnie na głowę Karola Kasprzyka z lewej strony i gospodarze objęli prowadzenie. Po zmianie stron gospodarze nadal nadawali ton grze, ale Lichota nie dał się już zaskoczyć. Dobre okazje do zdobycia bramki mieli kolejno: Nowak w 55 minucie, Tomkowicz w 75, kiedy był sam na sam z Lichotą, i Dziedzic gdy zgubił piłkę w polu karnym. Goście w tym czasie próbowali zaatakować z kontry, ale do 80 minuty nie mieli szczęścia. W 80 minucie błąd w ustawieniu obrony gospodarzy i Jankowski strzałem z 15 metrów zaskoczył Stryczka. Po chwili nieporozumienie obrońców Korony z bramkarzem wykorzystał Wściubiak, zdobywając decydującą bramkę.
(PAN)**

Fablok II Chrzanów - Wolanka Wola Filipowska 4-1 (1-0)

1-0 Bogucki 35, 2-0 Czyszczoń 60, 2-1 G. Ślusarczyk 82, 3-1 Żmuda 83, 4-1 Dyba 85.
Sędziował S. Spierz z**Oświęcimia. Żółte kartki: W. Domurat -**Starzykiewicz. Widzów 100. Fablok II: Zielieziński - Broda, Grzywa, Kadłuczka, Wójcik - Czyszczoń (70 Sandecki), Dyba, Bogucki (46 Broniek), Babiarz (60 Żmuda) - W. Domurat, Skoczylas (78 Sądecki). Wolanka: Kozyra - Gaj, Augustynek, Grzebionoga, Ziomek - Kalemba (46 Filipek), D. Ślusarczyk, Frączek, Doległo - Starzykiewicz (68 G. Ślusarczyk), Pałka.
Gospodarze objęli prowadzenie po strzale Wójcika, interwencji Kozyry i dobitce Boguckiego. Ozdobą meczu był gol zdobyty przewrotką przez Czyszczonia. Goście uzyskali kontaktowego gola i postawili wszystko na jedną kartę, co się zemściło i po zagraniu Brońka Żmuda, a potem ładnym strzałem Dyba ustalili wynik zawodów.

klasa a, olkusz

Przebój II Wolbrom - Wielmożanka 7-0 (4-0)

1-0 K. Glanowski 3, 2-0 Kaczmarczyk 5, 3-0 Wójcicki 30, 4-0 Wójcicki 34, 5-0 Sobota 70, 6-0 J. Kołodziejczyk 77, 7-0 Wójcicki 83.
Przebój II: Jończyk (46 Wicher) - M. Kołodziejczyk, Kaczmarczyk, Guzek, Gruszczak (75 Haberka) - Posełek (70 J. Kołodziejczyk), Wojcieszak, Wójcicki, Zarychta - K. Glanowski (46 Porębski), Sobota.
Wielmożanka: Bendek - I. Bąk, Szymczyk, Batko, Pieszczek - D. Bąk, Szczodrowski, Ziarnik, Synowiec - Pasternak, Tokaj.
Wielmożanka w ostatnich trzech dniach musiała grać dwa mecze z wymagającymi rywalami, najpierw w Pucharze Polski, teraz w lidze. Na amatorski zespół to za wielki wysiłek i w meczu z liderem z Wolbromia goście nie pokazali nic godnego uwagi. Przewaga Przeboju II była momentami miażdżąca, nie upłynęło jeszcze pięć minut meczu, gdy miejscowi prowadzili dwoma bramkami i tylko dzięki dobremu sercu gospodarzy Wielmożanka nie przegrała w dwucyfrowym stosunku. (PAN)

Laskowianka- Jutrzenka Ostrężnica 2-0 (0-0)

1-0 Szostak 55 (karny), 2-0 Probierz 71.
Laskowianka: A. Dąbek - Szlężak, M. Poczęsny, Janeczek, Nalepa, Bagiński (60 Jedynak), Szostak, Kępka, Małysa (70 Lisowski), Probierz (75 B. Dąbek), Kuś (46 K. Poczęsny).
Jutrzenka: Curyło - A. Dura, Mucharski, J. Dura, Chechelski, Pakuła, Kołodziejczyk, Cyran, Nowak, Lach.
Goście przyjechali do lasek bez kilku kluczowych zawodników, bez których zespół zaprezentował futbol na nader mizernym poziomie. Piłkarze Laskowianki mieli przygniatającą przewagę w pierwszej połowie, ale od wielu tygodni skuteczność nie jest mocną stroną tej ekipy. Gole padły dopiero po zmianie stron. Najpierw arbiter po faulu w polu karnym na Kępce podyktował rzut karny, pewnie na gola zamieniony przez Szostaka, później po ładnym ataku i zagraniu Szostaka trafił Probierz. (PAN)

Piliczanka Pilica - Prądnik Sułoszowa 5-0 (2-0)

Bramki zdobyli: Staśko 2, Drozdowski 2, Drożdżowski.
Piliczanka: Z. Staśko - A. Staśko, Mularczyk, Błaszkiewicz, Liberski - Olszewski (60 Drożdżowski), Kazior, S. Staśko, Bilski - Drozdowski, Rybczyński.
Piliczanka zachwyca swoją grą w rundzie jesiennej, to taki gest wobec kibiców, którzy swoich pupili wiosną nie będą mogli oglądać w akcji, gdyż z powodu remontu boiska zespół każdy mecz rozegra na wyjeździe. Teraz w Pilicy warto chodzić na mecze, bowiem miejscowa drużyna gra skutecznie i ładnie dla oka. Goście z Sułoszowej po środowej konfrontacji z Emalią Olkusz byli skrajnie zmęczeni, a także słabsi piłkarsko i te dwa czynniki miały wpływ na końcowy rezultat. (PAN)

Sokół Gołaczewy - Strumyk Zarzecze 1-2 (1-0)

1-0 Petlic 27, 1-1 K. Banyś 63, 1-2 Jończyk 78.
Sokół: Świerczek - Pierzchała, Gałka, Szenkienik, P. Czapnik, Czubak, Mróz, Haberka, Porębski, M. Czapnik, Petlic.
Strumyk: Gorgoń - Nocoń (60 Żaba), M. Barczyk, Gamrat, K. Banyś, Jończyk, Bednarek (70 A. Barczyk), Skalski, Dolezy, Opiłka, Zawada.
Prawie pół tysiąca kibiców, sędziowie z odległych Wadowic, znak to, że mecz jest ważny. Dwie drużyny z gminy Wolbrom, które delikatnie mówiąc za sobą nie przepadają, spotkały się, by rozegrać derby, które tradycyjnie było zacięte i obfitowało w wiele fauli, po których rozjemca pokazał aż jedenaście żółtych kartek. Gospodarze objęli prowadzenie po ładnym strzale Petlica i wydawało się, że choć w tym sezonie nie wiedzie się tej drużynie tak dobrze jak przed rokiem to w tak prestiżowej potyczce zespół da radę. Rywal odpowiedział pięknym strzałem przewrotką Zawady, ale piłka padła łupem bramkarza Sokoła. Po zmianie stron faworyzowany Strumyk był lepszy, najpierw K. Banyś uderzeniem głową doprowadził do remisu, a wynik ustalił strzałem z wolnego Jończyk.
(PAN)

Dłubnia Jangrot - Promień Przeginia 0-1 (0-1)

Remis lidera

Błysk Zederman - Orzeł Kwaśniów 1-0, Strumyk II Zarzecze - Spójnia II Osiek 3-1, Unia Jaroszowiec - Bukowianka 0-5, Skok Lgota Wolbromska - Centuria Cechło 0-8, Leśnik Gorenice - Trzyciąż 1-1, Pogoń Strzegowa - Legion Bydlin 0-0.