Miechów gościł młodych pływaków z całej Małopolski. Jeden medal został na miejscu

Aleksander Gąciarz
Zawody pływackie w Miechowie
Zawody pływackie w Miechowie CKiS Miechów/Facebook
Po pandemicznej przerwie w miechowskiej krytej pływalni po raz trzeci odbyły się Małopolskie Zawody Pływackie „Już Pływam”. W zawodach wystartowało 177 młodych zawodników z dziewięciu małopolskich klubów i sekcji pływackich. Gospodarzom udało się wyłowić z basenu jeden medal.

Medalowa zdobycz to zasługa Nadii Bałazińskiej, która w rywalizacji dziesięciolatków na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym zajęła trzecie miejsce. W klasyfikacji drużynowej zawodów reprezentanci CKiS w Miechowie plasowali się w środku stawki, zajmując miejsca pomiędzy 4. a 7. w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Klasyfikację drużynową zawodów we wszystkich kategoriach wygrali zawodnicy UKS SMS Galicja Kraków. W klasyfikacji medalowej zwyciężyło krakowskie Stowarzyszenie Siemacha.

Zwycięzcy na podium. Od lewej Michał Suchan (2. miejsce), Daniel Kowal (1.) i Michał Targosz (3).