MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miechów. Koncepcja przebudowy miejskiego amfiteatru do konsultacji

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Koncepcja przyszłego amfiteatru w Miechowie
Koncepcja przyszłego amfiteatru w Miechowie UGiM w Miechowie
W niedalekiej przyszłości istniejący w Miechowie miejski amfiteatr powinien zostać wyburzony. W jego miejsce powstanie nowy obiekt wyposażony w scenę, widownię i dwupoziomowy parking. A ponieważ ostateczny kształt nowego amfiteatru nie jest jeszcze przesądzony, władze miasta chcą, aby na temat propozycji przygotowanej przez firmę projektową, wypowiedzieli się mieszkańcy.

Planowana inwestycja jest zlokalizowana przy ulicy Racławickiej na terenie istniejącego amfiteatru oraz na parkingu przy Starostwie Powiatowym. Przygotowana koncepcja zakłada klasyczne rozwiązanie ze sceną ulokowaną centralnie i okalającą ją widownią. Na teren amfiteatru prowadziłyby cztery wejścia: dwa z poziomu gruntu przy ul. Racławickiej i dwa z poziomu przyszłego parkingu podziemnego przy Starostwie. Zaprojektowano też zaplecze higieniczno- sanitarne, foyer, niewielką salę kinową. Widownia projektowanego amfiteatru przewidziana jest na około 650-700 miejsc, w tym 200 miejsc siedzących oraz dodatkowo 230 miejsc stojących pod zadaszeniem. Całość byłaby pokryta zielonym dachem.

Na terenie istniejącego parkingu przy Starostwie zaprojektowano dwupoziomowy parking, obejmujący część nadziemną i podziemną z wjazdem z ulicy Racławickiej. W części nadziemnej parkingu zaprojektowano 56 miejsc parkingowych, zaś w części podziemnej 49. Z części podziemnej na górę prowadziłyby schody oraz winda. Zaprojektowano też stanowiska dla rowerów. Inwestorzy zastrzegają, że w sytuacji gdyby realizacja inwestycji wymagała usunięcia drzew, zaplanowano nasadzenia zastępcze.

W związku z planowaną inwestycją gmina Miechów zwróciła się do mieszkańców z prośbą o wyrażenie opinii na temat proponowanej koncepcji. Sugestie i uwagi można przekazać do 29 kwietnia (godz. 15) poprzez przesłanie na e-mail: [email protected] lub kontakt z Wydziałem Inwestycji i Ochrony Środowiska UGiM (tel. 41 388 25 77).

Oprócz tego 30 kwietnia (wtorek) o godz. 16. w amfiteatrze przy Domu Kultury odbędzie się spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców z udziałem burmistrza Dariusza Marczewskiego, dyrektor CKiS w Miechowie Sylwii Sucheckiej oraz przedstawiciela Biura Projektów Ekotektura.

Śmieciowe jedzenie zabiera pamięć

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski