Młodzieżowy sprawdzian przed ligą

PAN
KOSZYKÓWKA. Przez trzy dni w Wieliczce rozgrywany był tradycyjny ogólnopolski turniej kadetów.

Bardzo zacięte i widowiskowe spotkania odbywały się w salach Solnego Miasta i Gimnazjum Wielickiego i ściągnęły dużą liczbę kibiców.

Bardzo dobrze zaprezentował się w tej stawce UKS Regis Wieliczka, który w meczach grupowych zwyciężył Kadrę Małopolski 80:70 oraz Śląsk Wrocław 83:75 i uległ Ochocie Warszawa 55:87. W półfinale Regis spotkał się z faworytem turnieju i kandydatem do medalu mistrzostw Polski, Basket Teamem Opalenica. Przez trzy kwarty prowadził wyrównany bój, przegrywając jednak bardzo wyraźnie w ostatniej części i w całym spotkaniu 60:96.

W meczu o 3. miejsce Regis spotkał się z odwiecznym rywalem w walce o mistrzostwo Małopolski, Wisłą Kraków, która wygrała 70:64.

Najlepszą drużyną okazał się Basket Team Opalenica, który w finale pokonał Ochotę Warszawa 98:48. Kolejne miejsca w turnieju zajęły: 5. Siarka Tarnobrzeg, 6. GTK Gdynia, 7. Śląsk Wrocław i 8. Kadra Małopolski. W ubiegłym roku cztery zespoły startujące w Wieliczce wystąpiły później w finałach mistrzostw kraju i zdobyły wszystkie medale MP. Z tegorocznego turnieju również kilka ekip ma na celu dotarcie do finału.

MVP turnieju został David Gruszczyński z Opalenicy, a w piątce najlepszych zawodników znalazł się Adam Kulasiak z ekipy gospodarzy. Nagrody i puchary na zakończenie zmagań wręczali zastępca Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Urszula Rusecka i członek Zarządu Powiatu Wielickiego Lech Pankiewicz.