MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Można wylicytować miejsce na cmentarzu w Krakowie. Cena wywoławcza może zaskoczyć

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Cmentarz Rakowicki - cena wywoławcza prawie 16 tys. zł
Cmentarz Rakowicki - cena wywoławcza prawie 16 tys. zł Joanna Urbaniec / Polska Press
Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie ogłasza aukcję na oddanie do użytkowania miejsc pod budowę grobów murowanych na trzech cmentarzach komunalnych: Rakowickim, Podgórskim i Grębałów.

W licytacji udział bierze łącznie 13 miejsc pod budowę grobów murowanych, w tym: 5 miejsc na cmentarzu Rakowickim, 5 miejsc na cmentarzu Grębałów i 3 miejsca na cmentarzu Podgórskim.

Ceny wywoławcze

Nowa część cmentarza Rakowickiego - Miejsca pod pojedyncze groby murowane o łącznej powierzchni 2,94 m2. Cena wywoławcza za każde miejsce: 15 982 zł.

Cmentarz Podgórski - Miejsca pod pojedyncze groby murowane o łącznej powierzchni 2,94 m2. Cena wywoławcza za każde miejsce: 15 982 zł.

Cmentarz Grębałów - Miejsca pod pojedyncze groby murowane o łącznej powierzchni 2,94 m2 - Cena wywoławcza za każde miejsce: 7991 zł.

Licytacja odbędzie się w piątek, 10 lutego o godz. 13.00 w ZCK przy ul. Powstańców 48, gdzie znajduje się Biuro Obsługi Cmentarza Prądnik Czerwony.

Inne opłaty

Najpierw trzeba wpłacić wadium - 2000 zł

Jedna osoba fizyczna może wziąć udział w licytacji kilku miejsc, po wcześniejszym wskazaniu ich lokalizacji i wpłaceniu wielokrotności wadium – dla każdego miejsca odrębnie, jednakże po udzieleniu przebicia co do któregokolwiek z licytowanych miejsc dalsze licytowanie przez tę osobę pozostałych miejsc nie zostanie przyjęte. Jednorazowe postąpienie (przebicie ceny) nie może być niższe niż 500 zł.

Wylicytowanie miejsca pod budowę grobu murowanego daje uprawnienie do zawarcia w terminie 7 dni od daty licytacji umowy na użytkowanie minimum przez 50 lat gruntu pod grób murowany po wniesieniu aktualnie obowiązującej w ZCK opłaty w kwocie:

  • 7991 zł tytułem zagwarantowania użytkowania gruntu pod grób murowany na okres 50 lat lub
  • 14 000 zł tytułem zagwarantowania użytkowania gruntu pod grób murowany na okres 99 lat.

Nabyte w wyniku zawarcia umowy prawo nabycia i użytkowania gruntu pod grób murowany nie może zostać przeniesione na rzecz osób trzecich (obcych) przez okres 5 lat od dnia zawarcia tej umowy. Osobom, które nie nabyły miejsca w drodze aukcji, wadium zostanie zwrócone.

Wadium nie podlega zwrotowi osobom, które aukcję wygrały i nie przystąpiły do podpisania umowy użytkowania gruntu pod grób murowany w terminie 7 dni od daty aukcji.

Organizator przetargu może odstąpić od aukcji bez podania przyczyny najpóźniej na 7 dni kalendarzowych przed datą aukcji (w całości lub na poszczególne miejsca).

ZASADY

Zasady aukcji będą wywieszone na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta Krakowa (pl. Wszystkich Świętych 3-4) oraz w Zarządzie Cmentarzy Komunalnych w Krakowie (ul. Rakowicka 26, ul. Wapienna 13, ul. Powstańców 48 i ul. Darwina 1g), a także opublikowane na stronie internetowej ZCK oraz w BIP ZCK.

W siedzibie oraz na stronie internetowej ZCK dostępny będzie regulamin aukcji i wzór umowy. Od poniedziałku do piątku w godz. 7.30–14.30 pracownicy ZCK będą wskazywać w terenie miejsca przeznaczone do aukcji. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 12 619 99 61, 12 619 99 19, 12 619 99 11, 12 619 99 12, 12 656 25 23.

Francja dostarczy broń na Ukrainę. W planach dostarczenie samolotów

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Można wylicytować miejsce na cmentarzu w Krakowie. Cena wywoławcza może zaskoczyć - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski