Na internetowych forach już trąbią o grzybach, a grzybiarze...

Na internetowych forach już trąbią o grzybach, a grzybiarze poszli w las!

Grzegorz Tabasz

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Usłyszałem jasny komunikat: coś Ci powiem ale, broń Boże, nie pisz o tym w „Dzienniku”: rosną grzyby! Piękne prawdziwki i kozaczki z pierwszego letniego wysypu! Rosną jak na drożdżach lub, jeśli wolisz, jak grzyby po deszczu.
Na internetowych forach już trąbią o grzybach, a grzybiarze poszli w las!
Nocne burze przyniosły kilka milimetrów wody na metr kwadratowy, co dla grzybni w naszych jeszcze niewysuszonych na popiół górskich lasach okazało się impulsem zbawiennym. Spadek temperatury stępił także aktywność owadów i wszystkie owocniki są idealnie wolne od, jak to się mówi, „robaków”.

Tylko dla porządku wspomnę, iż o żadnych robakach oczywiście nie ma mowy. Ów czerw to larwy owadów, dla których owocniki są pokarmem. Niemile widziana konkurencja dla zbieraczy, której natura nałożyła chwilowy kaganiec. Chwilowy, bo gdy tylko temperatura poszybuje w górę pójdą na żer i będzie można zapomnieć o zdrowych prawdziwkach.

Trzeba więc śpiesznie podążać do lasu, nim grzybki zdążą zrobaczywieć, co niniejszym za chwilę uczynię. Co do mojego długiego języka i niedotrzymania tajemnicy, to specjalnych wyrzutów sumienia nie mam. Na internetowych forach już trąbią o grzybach, a grzybiarze poszli w las!

ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo