Nadmorski klimat im nie służy, o wiele lepiej grają w Niepołomicach

Przemysław Mirek
Piłkarska II liga. Puszcza zremisowała 0:0 z Legionovią. To dziewiąty bezbramkowy remis „Żubrów” w tym sezonie i 10. mecz z rzędu bez porażki przed własną publicznością.

Puszcza Niepołomice - Legionovia Legionowo 0:0

Puszcza: Staniszewski - Furtak, Czarny, Garzeł, Miołajczyk - Barbus (46 Maluga), Kotwica, Uwakwe, Domański, Abramowicz - Stepankov (66 Broź).

Legionovia: Smołuch - Grzelak, Bajat, Wiktorski, Garyga - Kalinowski (68 Tylec), Milewski, Miś, Wieczorek, Wójcik (73 Jankowski) - R. Wolsztyński (83 Ł. Wolsztyński).

Sędziował: Paweł Malec (Łódź). Widzów: 297.

W porównaniu z ostatnim meczem trener Tomasz Tułacz dokonał kilku zmian w wyjściowym. Karę za żółte kartki odcierpiał Longinus Uwakwe, a po kontuzji wrócił Marcel Kotwica. W miejsce Mateusza Brozia trener na środek ataku przesunął Romana Stepankova.

Do przerwy lepsze wrażenie sprawiali gospodarze. W 32. minucie Maciej Domański po indywidualnej akcji Dawida Abramowicza skierował piłkę do siatki, ale sędzia główny po konsultacji z liniowym odgwizdał spalonego. Goście najgroźniejszą sytuację mieli po stracie w środku pola Kotwicy. Zabrakło im jednak dokładności. - Przeciwnik był dobrze rozpracowany, dlatego staraliśmy się wysoko atakować, żeby nie mogli rozpędzać swoich ataków - przyznał trener gości Ryszard Wieczorek.

W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środku pola. Najlepszą okazję do strzelenia miał Dominik Maluga, kiedy po kontrataku i podaniu Brozia jego strzał obronił bramkarz przyjezdnych. - Był to mecz dwóch zespołów na wysokim poziomie. Myślę jednak, że w drugiej połowie widać było po naszych zawodnikach 1500 km przejechanych w ostatni weekend. Dla mnie ważne jest, że zawodnicy dobrze zareagowali po meczu w Wejherowie, który był dla nas wypadkiem przy __pracy - przyznał trener Tomasz Tułacz.

Teraz przed Puszczą ponowny wyjazd nad morze. W niedzielę zagra w Kołobrzegu. - Musimy zrobić wszystko, żeby jak najszybciej się zregenerować. Analizując te mecze, to ten nadmorski jod jakoś nam nie służy, ale zrobimy wszystko, żeby pokazać się tam z __jak najlepszej strony - podkreślił Tułacz.

W innych meczach: Stal Stalowa Wola - Błękitni Stargard Sz. 0:1 (0:0), Polonia Bytom - Kotwica Kołobrzeg 1:0 (1:0), Olimpia Zambrów - Nadwiślan Góra 1:4 (0:2), Wisła Puławy - Radomiak 1:1 (1:1), Stal Mielec - Siarka Tarnobrzeg 2:0 (2:0), Znicz Pruszków - Gryf Wejherowo 2:1 (0:1), ROW 1964 Rybnik - Raków Częstochowa 3:1 (1:1), GKS Tychy - Okocimski Brzesko 3:0 walkower.