Najwięcej dla Trzebini

LIZ
Na ponad 2,3 mln zł Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie zaplanował koszty remontów i inwestycji, które zostaną w tym roku zrealizowane na drogach powiatowych. Najwięcej bo aż 716,2 tys. zł zostanie zainwestowane w Trzebini, gdzie ok. 31 proc. dróg to trakty powiatowe.

   Zgodnie z planem wydatki inwestycyjne oszacowano na ponad milion, a 1,26 mln będzie kosztować zakup usług remontowych. Po przeprowadzeniu analizy wniosków budżetowych, które wpłynęły do chrzanowskiego starostwa oraz PZD i analizie Planu Rozwoju Lokalnego na lata 2004-2006 oraz konsultacjach z przedstawicielami gmin, dokonano podziału środków oraz wyboru zadań, które będą w tym roku realizowane. I tak na trzebińskie drogi zostanie wydatkowane ponad 716 tys. zł. Sporo, choć mniej niż w Trzebini, pochłoną prace zaplanowane w gminie Chrzanów, gdzie ok. 22 proc. jezdni to drogi powiatowe. Zaplanowano je na poziomie 508,4 tys. zł. Około 416 tys. zł zostało zarezerwowane na remonty i inwestycje dróg w gminie Libiąż (18 proc. dróg powiatowych), 392 tys. w Babicach (17 proc. dróg powiatowych) i 277,3 tys. zł w Alwerni (12 proc. dróg powiatowych).
   W Trzebini obok bieżących remontów nawierzchni (koszt ok. 156 tys. zł) zaplanowano także: remont nawierzchni ul. Św. Stanisława za ok. 100 tys. zł i remont chodnika ul. 1 Maja. Drugie zadanie ma kosztować w sumie 220 tys. zł. Po połowie na ten cel wyłoży powiat i gmina. W tym roku planuje się także wykonanie projektu chodnika przy ul. Płockiej w Myślachowicach i Kasztanowej w Płokach. Koszt zadania to 60 tys. zł. Z kolei 380 tys. zł ma kosztować remont ul. 22 Lipca, który obejmie chodnik i nakładkę. 90 tys. zł na ten cel zarezerwowała w budżecie gmina.
   Z kolei w Chrzanowie koszt remontów i inwestycji zaplanowano na poziomie 508 tys. zł. Deklarowane dofinansowanie ze strony gminy to 355 tys. zł. W harmonogramie prac są: budowa chodnika przy ul. Borowcowej (220 tys.), remont ul. Balińskiej - chodnik i nawierzchnia (ok. 90 tys. zł), remont chodnika przy ul. Sienkiewicza (50 tys.), ul. Siennej (20 tys.) oraz wykonanie koncepcji modernizacji ul. Podwale (18 tys.). Natomiast bieżące remonty nawierzchni asfaltobetonowych pochłoną ok. 110 tys. zł. W przypadku Libiąża na 416 tys., które mają kosztować prace, 38 tys. wyłoży gmina. W planach są: budowa chodnika przy ul. Astronautów w Żarkach (100 tys.), budowa chodników przy ul. Nadwiślańskiej w Gromcu (170 tys.) i ul. Sikorskiego (50 tys.). Z kolei na bieżące łatanie dziur zarezerwowano ok. 96 tys. zł.
   Na inwestycje na drogach powiatowych w gminie Babice, PZD planuje wydać ok. 392 tys. zł. Gmina nie zadeklarowała jednak żadnego dofinansowania. W harmonogramie przewidziano: remont odwodnienia skrzyżowania w Olszynach (30 tys.), zakończenie budowy chodnika w Babicach, ul. Wyszyńskiego (70 tys.) oraz kontynuację budowy chodnika w Mętkowie przy ul. Nadwiślańskiej lub inne zadanie na terenie sołectwa. W tym przypadku warunkiem kontynuacji zadania jest rozpoczęcie przez gminę budowy kolektora odwadniającego rejon szkoły. W planach jest także remont chodnika i odwodnienie ul. Piłsudskiego w Zagórzu (80 tys.), wykonanie koncepcji budowy chodników przy ulicach: Wyrowcowej i Borowcowej w Zagórzu (20 tys.). Natomiast remonty bieżące nawierzchni mają kosztować 92 tys. zł.
   W ostatniej gminie Alwerni, zaplanowano do realizacji 4 zadania oraz bieżące remonty nawierzchni. Na ten cel PZD zarezerwował ok. 277 tys. zł, z czego 40 tys. wyłożą włodarze gminy. W ramach środków wykonana zostanie budowa chodnika przy ul. Głowackiego w Grojcu (80 tys.). PZD posiada projekt do pozwolenia na budowę. Ponadto w planach jest zakończenie remontu nawierzchni dr 18-298 Brodła-Wrzosy (77 tys.), budowa chodnika przy ul. Patelskiego w Kwaczale (40 tys.) oraz poszerzenie drogi wraz z wykonaniem zatoki autobusowej wzdłuż drogi 18-297 w Brodłach (40 tys.). W tym przypadku gmina wykona projekt techniczny do pozwolenia na budowę za ok. 12 tys. zł.
(LIZ)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie