Niepełnosprawni przyjeżdżają do Konar na miodobranie z...

Niepełnosprawni przyjeżdżają do Konar na miodobranie z miodograniem

Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Niepełnosprawni przyjeżdżają do Konar na miodobranie z miodograniem
1/5
przejdź do galerii

©Fot. Archiwum organizatora

Bonifraterska Fundacja Dobroczynna w Konarach organizuje we wtorek 11 września imprezę integracyjną „Miodobranie – Miodogranie”, na której swój udział zapowiedziało ponad 300 osób. Święto miodu i niepełnosprawnych rozpocznie się od mszy św. o godz. 10. Jest realizowane w ramach projektu współfinansowanego ze pieniędzy PFRON.
Spotkanie zostało przygotowane we współpracy z Akademią Pszczelarstwa, Krakowskim Zrzeszeniem Pszczelarzy oraz Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Krakowie, którzy zorganizują warsztaty pszczelarskie oraz degustacje miodów.

Miodobranie - Miodogranie to cykliczna spotkanie osób niepełnosprawnych, ich rodzin, społeczności, organizacji i instytucji lokalnych. Jest także formą edukacji i popularyzacji wiedzy na temat pszczelarstwa. Organizatorzy zapowiadają konkursy i warsztaty pszczelarskie. Opowiedzą o projekcie „ Pszczoły w mieście” i pasiekach na dachach krakowskich budynków.

W ogrodzie w Konarach będzie wystawę edukacyjna „Pszczoły mówią do nas” udostępniona przez Krakowskie Zrzeszenie Pszczelarzy. Ponadto będą warsztaty mydlarsko-kosmetyczne „miodowe SPA”, przejażdżki konne i zwiedzanie małego ZOO.

Całość uświetnią występy zespołów: „ Zielona Kapela” - Warsztatu Terapii Zajęciowej Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej, „Handycap” - Warsztat Terapii Zajęciowej z Harbutowic oraz zespół muzyczny „Paradise”.

Zaplanowany jest też kiermasz i degustacji miodowych specjałów przygotowanych przez podopiecznych i pracowników konarskiej Fundacji m.in. ciasteczek z pyłkiem kwiatowym, pierników miodowych, różnych gatunków miodów.


Będzie można nabyć produkty pszczelarskie z pasieki prowadzonej przez Zakład Aktywności Zawodowej Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej i zioła z bonifraterskiej apteki oraz rękodzieło podopiecznych Fundacji.

Na Miodobranie -Miodogranie zapowiedzieli się goście z dwóch gmin Mogilany i Świątniki Górne oraz powiatu i województwa.KONIECZNIE SPRAWDŹ:Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!
Dzieje się w Krakowie


FLESZ: Emerytury dla matek - kto będzie je dostawał?

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo