Niewiele zostało po epidemii cholery. Odnawiają cmentarz w...

Niewiele zostało po epidemii cholery. Odnawiają cmentarz w Sieborowicach

Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Niewiele zostało po epidemii cholery. Odnawiają cmentarz w Sieborowicach
1/7
przejdź do galerii

©Fot. Archiwum gminy Michałowice

Zakończyły się prace renowacyjne na cmentarzu cholerycznym w Sieborowicach. Niewiele zostało tu pamiątek po pochówkach z czasów I wojny światowej lub wcześniejszych.
Udało się zabezpieczyć kamienną płytę nagrobną, odtworzyć krzyż i przeprowadzić renowacje żeliwnej pasyjki Chrystusa. Powstało też obramowanie symbolicznego grobu. Wykonano je z nasączonych podkładów kolejowych. Sfinansował to radny Sieborowic Władysław Dyna. Natomiast prace ziemne i porządkowe sfinansowała gmina Michałowice, a wykonali pracownicy SKR Młodziejowice.

Cmentarz znajdował się na obrzeżach wioski wśród starych lip i dębów, chowano na nim zmarłych z całej parafii Więcławice. Dawniej na grobach były kamienne pomniki. Z cmentarza cholerycznego w Sieborowicach niewiele zostało. Prace porządkowe i renowacyjne zostały przeprowadzone po sygnałach od mieszkańców.

- Nie mamy żadnych informacji nawet o tym ile osób mogło być tam pochowanych. Do wykonania jest jeszcze tablica z opisem miejsca i drogowskaz przy głównej drodze - mówi Józef Talik, specjalista ds. promocji w Urzędzie Gminy Michałowice.

ZOBACZ KONIECZNIE:


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo