MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak pobiegnie obwodnica Proszowic? Ostatni dzwonek, by sprawdzić!

Aleksander Gąciarz
Od otwarcia pierwszego odcinka obwodnicy Proszowic minęło już prawie 13 lat
Od otwarcia pierwszego odcinka obwodnicy Proszowic minęło już prawie 13 lat Aleksander Gąciarz
Jeszcze tylko do środy w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta w Proszowicach będzie się można zapoznać ze wstępną koncepcją przebiegu drugiego etapu obwodnicy Proszowic. Budowa drogi powinna się rozpocząć jesienią bieżącego roku.

Dokumentacja jest dostępna w budynku Urzędu Gminy (I piętro, pokój 44 i 45 w godzinach pracy urzędu (7.30 – 15.20). Można też uzyskać informacje pod numerem telefonu 12 385-12-25. Przypomnijmy, że druga część obwodnicy Proszowic będzie się rozpoczynać na skrzyżowaniu (rondzie) istniejącego odcinka obwodnicy z ulicą Brodzińskiego. Następnie zostanie poprowadzona po nadszreniawskich łąkach, by przeciąć drogę powiatową w kierunku Koszyc i połączyć się z drogą wojewódzką nr 775 (odcinek Proszowice – Nowe Brzesko). Droga będzie liczyła około 2,3 km długości. Po drodze powstanie liczący 143 metry długości most na Szreniawie oraz 11 przepustów dla zapewnienia swobodnego przepływu wód rzeki w razie wylewów. Powstaną też zatoki autobusowe, drogi serwisowe, ekrany akustyczne i zbiornik retencyjny.

Przetarg na wykonanie II etapu obwodnicy Proszowic wygrało konsorcjum firm Swietelsky Rail Polska oraz Swietelsky AG, a umowa z wykonawcą została podpisana niemal dokładnie rok temu, 28 czerwca 2023. Ponieważ przetarg został ogłoszony w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, ciągle trwają parce dokumentacyjne. Przed przystąpieniem do robót w terenie wykonawca musi też uzyskać wszystkie konieczne uzgodnienia i pozwolenia.

- Prawdopodobne rozpoczęcie prac budowlanych w terenie to jesień bieżącego roku – powiedział nam kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Jakubowicach Tomasz Dąbrowski.

Zakończenie inwestycji jest przewidziane na drugą połowę 2026 roku.

Zakaz handlu w niedziele. Klienci będą zdezorientowani?

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski