MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niezależna w prezydium

SZEL
Decyzja zapadła podczas obrad zarządu SPG, w których Mariola Migdar uczestniczyła, ale opuściła salę przed głosowaniem nad propozycją wyrzucenia jej z Porozumienia.

GORLICE. Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Mariola Migdar została wykluczona ze Stowarzyszenia Porozumienie Gorlickie

Wniosek taki złożył Ryszard Ludwik, członek zarządu i radny PG. Oficjalne, pisemne uzasadnienie decyzji zainteresowana ma otrzymać w ciągu 30 dni.

- Mogę jedynie się domyślić, że do wykluczenia mnie ze struktur Porozumienia przyczyniła się przewodnicząca Jadwiga Wójtowicz - mówi Mariola Migdar. - Oczekiwała ona, że jeśli w drugiej turze wyborów przegra walkę o fotel burmistrza, to ja zwolnię jej miejsce w prezydium Rady Miasta. A jak wiadomo wybory wygrał Witold Kochan. Migdar dodaje, że nie zgodziła się na takie rozwiązanie, gdyż uważa je za niepoważne. Argumentuje, że skoro na pierwszej sesji 3 grudnia, kilka dni przed drugą turą, na stanowisko wiceprzewodniczącej rekomendowała ją właśnie Jadwiga Wójtowicz i radni Porozumienia Gorlickiego, to nie może po prostu zrezygnować z tej funkcji zaledwie po kilku dniach pracy.

Na sugestie o rzekomej kuluarowej umowie, która zakładała właśnie taki scenariusz na wypadek przegranej Jadwigi Wójtowicz, Mariola Migdar odpowiada, że z nikim się na takie rozwiązanie nie umawiała. Podkreśla, że do wyborów szła z hasłem "Nie dla polityki w samorządzie", więc nie może po prostu zapomnieć o deklaracji złożonej wyborcom.

- Nie będę marionetką w niczyich rękach - stwierdza z naciskiem. - Do Porozumienia Gorlickiego należę od czterech lat i do tej pory nie było uwag odnośnie mojej działalności w samorządzie, więc przyjmuję, że była ona oceniana pozytywnie. Teraz usunięto mnie ze stowarzyszenia, jakby cały ten dorobek w ogóle nie miał znaczenia.

Jadwiga Wójtowicz poproszona wczoraj o komentarz do tej nieoczekiwanej personalnej roszady odmówiła wyjaśnienia okoliczności i przyczyn wykluczenia radnej z Porozumienia Gorlickiego.

- Z mediami będziemy rozmawiać pod koniec tygodnia. Proszę to uszanować. Na razie nie będzie w tej sprawie żadnego komentarza - stwierdziła krótko Jadwiga Wójtowicz.

Mariola Migdar nie wyklucza, że po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia decyzji o usunięciu jej ze struktur PG złoży odwołanie. Na razie jest w Radzie Miasta radną niezależną.

Przypomnijmy, że działa w miejskim samorządzie już drugą kadencję. W ostatnich wyborach uzyskała poparcie 335 gorliczan. Jej kandydaturę na funkcję wiceprzewodniczącej Rady Miasta poparło 15 z 21 radnych. W Radzie funkcjonuje porozumienie programowe, które zawarli radni Platformy Obywatelskiej (sześć mandatów), Małopolskiego Ruchu Samorządowego i Porozumienia Gorlickiego (po cztery mandaty). Poza tą koalicją są PiS (czterech radnych) i SLD (trzy mandaty). Prezydium Rady Miasta tworzą: przewodniczący Bogdan Musiał (PO) oraz zastępcy - Mariola Migdar (obecnie niezależna) i Jolanta Dobek (MRS).

(SZEL)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski