Niezwykły mecz w Sieniawie

ZK
PIŁKA NOŻNA. Nowy sezon rozpoczęła podhalańska klasa B. To najliczniejsza grupa klubów piłkarskich stowarzyszonych w Podhalańskim Podokręgu Piłki Nożnej.

Większość tych drużyn wywodzi się z małych miejscowości Podhala, Spisza i Orawy, a niedzielne mecze są dla mieszkańców tych miejscowości ważnymi wydarzeniami kulturalnymi i towarzyskimi. Pierwszymi liderami zostały drużyny Sokolicy Krościenko w grupie wschodniej - spadkowicz z klasy A oraz Skawianina Skawa w grupie zachodniej.

O ile wygranej Sokolicy z Gromem Morawczyna można było się spodziewać, chociaż jej rozmiary wydają się być zaskakująco wysoki zważywszy na to, że ich rywalem był trzeci zespół ubiegłorocznych rozgrywek. Za to mecz w Sieniawie miało niecodzienny przebieg. Pierwsza połowa spotkania miejscowego Janosika ze Skawianinem przebiegała wydawało się zgodnie z planem, bowiem gospodarze prowadzili do przerwy 3-1. Na dodatek od 35 minuty po czerwonej kartce dla piłkarza Skawianina Kamila Masteli (wrócił do drużyny z Jordana Jordanów) gospodarze mieli liczebną przewagę. To co stało się po przerwie, tego nie mógł przewidzieć żaden futurysta.

Osłabiona liczebnie drużyna Skawianina zaczęła strzelać bramki jedna po drugiej. Poskutkowały chyba męskie rozmowy trenera Daniela Kościelniaka z zawodnikami w przerwie spotkania. Skawianin za sprawą Jagosza, Łukaszki, Skwarka, Stachury i J. Wójcika grając w dziesiątkę zdobył 8 goli nie tracąc przy tym ani jednej bramki! To efektowne zwycięstwo dało piłkarzom ze Skawy pozycję lidera. Cel mają jeden mistrzostwo i awans do klasy A. Najgroźniejszym rywalem Skawianina do awansu wydawał się być Bystry Nowe Bystre, ale już na starcie piłkarze tego klubu zanotowali wpadkę w Lasku przegrywając z miejscowymi Wierchami 1-2. Jeszcze tydzień wcześniej Bystry zremisował w sparingu z KS Zakopane 3-3, ale co innego sparing, co innego mecz ligowy. Tym niemniej jednak jak mówili sami zawodnicy Bystrego w Lasku nie zagrali nawet połowę tego, co grali z V ligową drużyną.

W Sieniawie padło aż 12 goli niewiele mniej, bo aż 11 bramek zdobyły drużyny Skałki Rogoźnik/Stare Bystre i Korony Piekielnik. Mecz rozgrywany w Krauszowie zakończył się wygraną Skałki 6-5. W równie dużą liczbę bramek obfitowało spotkanie Skalnych Zaskale z Lepietnicą Klikuszowa/Obidowa. Pomimo, iż do przerwy prowadzili Skalni 3-0 zeszli z boiska pokonani 5-4. Innego rodzaju niespodzianką w tej grupie była porażka Szarotki Rokiciny Podhalańskie z Grelem Trute u siebie 1-3. A przecież przed tygodniem Grel został rozgromiony w PP przez Skawianina 12-0. Takie są rozgrywki B klasy, czasami przewidzieć w nich wyniki jest trudniej niż w renomowanych ligach.

Takich spektakularnych wydarzeń nie było w grupie wschodniej. Poza wysokim zwycięstwem Sokolicy pozostałe mecze kończyły się piłkarskimi rezultatami.

WYNIKI

GRUPA WSCHÓD: Sokolica Krościenko - Grom Morawczyna 5-1 (1-1),Łęgi Nowa Biała - Krokus 2000 Łapsze Niżne 0-1 (0-0), Spisz Krempachy - Gorc Ochotnica Dolna 2-1 (2-0), Przełęcz Łopuszna - Hetman Leśnica 3-2 (3-0), Trzy Korony Sromowce Niżne - Dunajec Ostrowsko 2-2 (1-2). Bór Dębno - ZOR Frydman mecz przełożony.

12.ZOR - - -

GRUPA ZACHÓD: Skalni Zaskale - Lepietnica Klikuszowa/Obidowa 4-5 (3-0), Wierchy Lasek - Bystry 2-1 (2-0), Szarotka Rokiciny Podhalańskie - Grel Trute 1-3 (1-2), Janosik Sieniawa Skawianin Skawa 3-9 (3-1), Skałka Rogoźnik/Stare Bystre - Korona Piekielnik 6-5 (3-2), Unia Naprawa - Delta Pieniążkowice 2-2 (0-0).

1. Skawianin 1 3 9-3

2. Grel 1 3 3-1

3. Skałka 1 3 6-5

4. Lepietnica 1 3 5-4

5. Wierchy 1 3 2-1

6. Unia 1 1 2-2

7. Delta 1 1 2-2

8. Korona 1 0 5-6