Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa małopolska kurator oświaty została wybrana w tajnym głosowaniu! Gabriela Olszowska zastąpi odwołaną Barbarę Nowak

Aleksandra Łabędź
Aleksandra Łabędź
Zakończył się drugi etap konkursu na małopolskiego kuratora oświaty. Gabriela Olszowska wybrana w tajnym głosowaniu
Zakończył się drugi etap konkursu na małopolskiego kuratora oświaty. Gabriela Olszowska wybrana w tajnym głosowaniu Wojciech Matusik
Zakończył się drugi etap konkursu na małopolskiego kuratora oświaty. Obejmował on merytoryczną ocenę ośmiu kandydatur. - Finałem posiedzenia i przeprowadzonych rozmów jest wyłonienie w głosowaniu tajnym kandydata na stanowisko kuratora oświaty. Została nim pani Gabriela Olszowska - informuje dr Joanna Paździo, rzecznik prasowy Wojewody Małopolskiego.

Jak informuje dr Joanna Paździo, rzecznik prasowy Wojewody Małopolskiego: - Podczas rozmowy członkowie Komisji konkursowej zadawali kandydatom pytania dotyczące w szczególności zaprezentowanej koncepcji realizacji zadań nadzoru pedagogicznego, a także organizacji i zarządzania kuratorium oświaty. Sprawdzana była także znajomość prawa oświatowego. Finałem posiedzenia i przeprowadzonych rozmów jest wyłonienie w głosowaniu tajnym kandydata na stanowisko kuratora oświaty. Została nim pani Gabriela Olszowska.

O wynikach konkursu przewodnicząca Komisji konkursowej, dyrektor generalna Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Lucyna Gajda niezwłocznie powiadomiła wojewodę małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara oraz minister edukacji Barbarę Nowacką.

I etap konkursu na małopolskiego kuratora oświaty zakończył się na początku miesiąca

Podczas posiedzenia, które odbyło się 8 lutego br. na podstawie dokumentów złożonych przez kandydatów, komisja konkursowa rozstrzygała o dopuszczeniu albo odmowie dopuszczenia ich do drugiego etapu konkursu. Komisja konkursowa oceniała, czy ze złożonych dokumentów wynika, że kandydat spełnia wymagania określone w ogłoszeniu o konkursie.

Natomiast 23 lutego komisja konkursowa dokonała merytorycznej oceny ośmiu kandydatów dopuszczonych do drugiego etapu konkursu. Finałem drugiego etapu było wyłonienie kandydata na stanowisko kuratora oświaty.

Zgodnie z art. 50 Prawa oświatowego, kuratora oświaty, na wniosek wojewody, powołuje i odwołuje minister właściwy do spraw oświaty i wychowania.

Konkurs przeprowadzała komisja konkursowa powołana przez wojewodę. Jej skład to: trzej przedstawiciele ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, dwaj przedstawiciele wojewody, a także po jednym przedstawicielu organizacji związkowych zrzeszających nauczycieli, reprezentatywnych w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, oraz po jednym przedstawicielu organizacji związkowych, reprezentatywnych w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, w skład których wchodzą organizacje związkowe zrzeszające nauczycieli.

Pracami komisji konkursowej kierowała Lucyna Gajda – dyrektor generalna Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli!

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Nowa małopolska kurator oświaty została wybrana w tajnym głosowaniu! Gabriela Olszowska zastąpi odwołaną Barbarę Nowak - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski