MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowi ozdrowieńcy w powiecie krakowskim. Do gmin "czystych" od COVID-19 dołączyły Mogilany

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Fot. Przemysław Świderski, polska press
Aktualnie w powiecie krakowskim jest 9 osób chorych na COVID-19. Od początku pandemii zakażonych koronawirusem było 63 osoby, z tego 53 wyzdrowiało i jeden 89-letni mężczyzna zmarł.

FLESZ - Koronawirus: prywatne testy możliwe, ale drogie

od 16 lat

Od ponad tygodnia nie przybywa nowych chorych. W ciągu ostatniej doby ozdrowiały dwie osoby: jedna to jedyny przypadek zachorowania, jaki odnotowano w gminie Mogilany, a druga jest z gminy Wielka Wieś, gdzie zakażenie potwierdzono u 8 osób (i obecnie jest piata ozdrowiała osoba).

W ciągu doby wzrosła liczba osób na kwarantannie o 17 przypadków. Aktualnie w całym powiecie wynosi ona 207.
Obecnie w 12 z 17 gmin powiatu krakowskiego nie ma chorych na COVID-19. W gminie Sułoszowa od początku pandemii nikt nie zachorował, a wszyscy wyzdrowieli w gminach: Jerzmanowice-Przegina, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Krzeszowice, Michałowice, Mogilany, Skała, Skawina, Słomniki, Świątniki Górne i Zabierzów.

Po 8 osób chorych od początku pandemii odnotowano w gminach Słomniki i Skawina, w których wszyscy ozdrowieli oraz gminie Wielka Wieś (5 osoby ozdrowiałych). 7 zakażonych odnotowano w gminie Świątniki Górne (w tym 6 ozdrowiałych i 1 zmarła). Po 5 przypadków zakażenia potwierdzono w gminach Kocmyrzów-Luborzyca (5 ozdrowiałych), Iwanowice (4 ozdrowiałe) i Zielonki (4 ozdrowiałe). 4 chore osoby zanotowano w gminie Liszki (4 ozdrowiałe). Po 3 osoby z potwierdzonym koronawirusem były w gminie Zabierzów (wszystkie ozdrowiałe) i Czernichów. 2 osoby zachorowały w gminie Michałowice (są już ozdrowiałe), a po 1 osobie chorej odnotowano w gminach Igołomia-Wawrzeńczyce, Jerzmanowice-Przeginia (1 ozdrowiała), Krzeszowice (1 ozdrowiała), Mogilany (1 ozdrowiała), Skała (1 ozdrowiała).

Liczba osób na kwarantannie zmienia się codziennie. W ciągu ostatniej doby w skali powiatu wzrosła o 17 osób. Obecnie kwarantanną objęto 207 mieszkańców. W poszczególnych gminach wygląda to tak: Czernichów 5 osób, Igołomia-Wawrzeńczyce 15, Iwanowice 8, Jerzmanowice-Przeginia 0, Kocmyrzów-Luborzyca 19, Krzeszowice 12, Liszki 3, Michałowice 3, Mogilany 15, Skała 25, Skawina 28, Słomniki 7, Sułoszowa 1, Świątniki Górne 7, Wielka Wieś 7, Zabierzów 18, Zielonki 34.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski