MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowohucianie dumni ze swojej dzielnicy opisują ją na www

Redakcja
Dziennie na strony Agaty Dębickiej www.agde.blox.pl zagląda ok. 600 internatów i regularnie podziwia jej komiksy i rysunki, tzw. piksele.
Dziennie na strony Agaty Dębickiej www.agde.blox.pl zagląda ok. 600 internatów i regularnie podziwia jej komiksy i rysunki, tzw. piksele.
INTERNET. Niektórzy twierdzą, że w sieci jest więcej stron poświęconych Hucie niż Krakowowi. Skrót NH na dobre zaistniał w internecie.

Dziennie na strony Agaty Dębickiej www.agde.blox.pl zagląda ok. 600 internatów i regularnie podziwia jej komiksy i rysunki, tzw. piksele.

Wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło Nowa Huta i zaraz wyskakuje kilka ciekawych i wartych odwiedzenia stron.

- Kiedyś na swoim blogu pisałam wiele na temat Huty, dziś skupiam się bardziej na własnych przeżyciach, ale to gdzie mieszkam nadal wywiera na mnie ogromny wpływ - mówi najpopularniejsza nowohucka blogerka Agata Dębicka. Dziennie na strony Agaty www.agde.blox.pl zagląda ok. 600 internatów i regularnie podziwia jej komiksy i rysunki, tzw. piksele. - Wydaje mi się, że dziś Nowa Huta stała się na tyle znana i lubiana, że nikt nie musi już nikogo przekonywać, że Huta jest fajna. To miasto istnieje w sieci samodzielnie - dodaje.
Krakowianie lubią wiedzieć, co się dzieje w ich mieście. Stronę www.zyciekrakowa.pl/nowahuta/ redagowaną przez Jerzego Połomskiego odwiedza dziennie 600-700 osób. Nikogo nie powinna zmylić nazwa, gdyż wszystkie zawarte tam informacje dotyczą wyłącznie życia Nowej Huty. Można tam znaleźć różne notatki prasowe i ciekawe spostrzeżenia. - Zacząłem od redagowania małej gazetki lokalnej. Następnie postanowiłem rozciągnąć działalność na całą Nową Hutą. Gdy zaczynałem w 2004 roku, takich lokalnych stron było zaledwie kilka, dziś jest ich zatrzęsienie - mówi Połomski.
Witryn o podobnej tematyce powstaje coraz więcej, nowohucianie dumni ze swojej dzielnicy chętnie opisują i utrwalają swoje otoczenie. Niektórzy starają się uwiecznić miejsca czy ciekawych ludzi na zdjęciach, jak np. na stronie www.fotohuta.pl. Inni interesują się bardziej jej historią, jak Antoni Łapajerski, który stworzył stronę www.nhmz.go.pl. Nowa Huta Mniej Znana - bo taki jest tytuł strony - jest poświęcona historii, głównie tej sprzed 1949 roku.
- Zacząłem od fotografowania starych kapliczek, potem strona się rozbudowała i dziś można tu znaleźć trochę informacji na temat architektury, historii lub obejrzeć stare mapy - mówi Antoni Łapajerski. - Sam często przeglądam podobne strony, bo można z nich się wiele dowiedzieć.
Również strona www.nh.pl cieszy się dużą popularnością. - Odwiedza nas ok. 1000 osób dziennie, mimo że treść ma formę statyczną - tłumaczy współtwórca Marek Zając. - To nas obliguje do działania. Planujemy przerobić tę stronę na dynamiczny portal społeczny.
Z okazji 60-lecia Nowej Huty od środy Krakowskie Biuro Festiwalowe planuje otworzyć specjalną stronę internetową poświęconą Hucie.
(NIK)
[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski