MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Obchody Powiatowego Dnia Inwalidów w Proszowicach [ZDJĘCIA]

Andrzej Powidzki
Elżbieta Moskowczenko
W środę 29 maja 2019 roku w domu weselnym "Zielone Wzgórze" w miejscowości Zielona koło Proszowic, Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Proszowicach zorganizował spotkanie swoich członków i osób niepełnosprawnych, na które również zaproszono Gości. Na spotkanie przybyło około 250 osób. Spotkanie odbyło się w ramach uroczystości obchodów Powiatowego Dnia Inwalidów.

Patronat nad tegorocznymi obchodami Powiatowego Dnia Inwalidów objął Starosta Powiatu Proszowickiego Grzegorz Pióro. Nad całością przygotowania imprezy czuwał przewodniczący Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Proszowicach Wiesław Paluch wraz z członkami Prezydium Zarządu.

Wśród zaproszonych Gości, którzy uczestniczyli w spotkaniu byli m. in: Józef Gawron – radny Województwa Małopolskiego; Wanda Szelągowska – przewodnicząca Zarządu Oddziału Okręgowego PZERiI w Krakowie; Stanisław Sroka – zastępca przewodniczącego Zarządu Oddziału Okręgowego PZERiI w Krakowie; Elżbieta Grela – wicestarosta Powiatu Proszowickiego; Zbigniew Nowak – zastępca burmistrza Gminy i Miasta Proszowice; Marzena Kwiecień – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach; Barbara Chmurzyńska – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Łyszkowicach, Andrzej Król – dyrektor Norpolhaus z Opatkowic oraz przedstawiciele władz samorządów gmin z powiatu proszowickiego.

Otwarcia uroczystości i powitania uczestników spotkania, w tym zaproszonych Gości, dokonał Wiesław Paluch przewodniczący proszowickiego Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Przewodniczący Wiesław Paluch podziękował władzom Starostwa Powiatu Proszowickiego, władzom Miasta i Gminy Proszowice oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach za dotychczasową owocną współpracę i przyznane dotacje, bez których nie byliby w stanie spotkać się w tak licznym gronie. Serdeczne podziękowania skierował także do wszystkich, którzy pomogli zorganizować Powiatowy Dzień Inwalidów oraz przedstawił dalszy program spotkania, życząc jednocześnie uczestnikom spędzenia dalszej części spotkania w miłej atmosferze.

Kolejną część uroczystości uświetnił swoim występem zespół: "Łyszkersi" z Domu Pomocy Społecznej w Łyszkowicach. Był aplauz publiczności, podziękowania od przewodniczącego Wiesława Palucha i słodycze.

Miłym akcentem spotkania było wręczenie kwiatów Pani Wandzie Szelągowskiej - przewodniczącej Zarządu Oddziału Okręgowego PZERiI przez Wiesława Palucha i Andrzeja Króla, w podziękowaniu za duże zaangażowanie w działaniu na rzecz proszowickiego Związku.

Później rozpoczęła się zabawa taneczna, przy muzyce zespołu muzycznego „ABT” i konsumpcji, wszyscy wspaniale się bawili do późnej nocy.

WIDEO: Trzy Szybkie. Prof. Jarosław Flis: Opozycja zrobiła wiele, by umożliwić sukces wyborczy PiS

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski