Otmęt był za mocny

(PAN)
II liga piłkarek ręcznych. W rozegranym awansem meczu grupy IV Otmet Krapkowice pokonał Cracovię 1906.

Otmęt Krapkowice – Cracovia 23:19 (8:5)
Bramki: Blozik 9, Rogowska 3, Ptasznik 3, Gołąbek 3, Pierowska 2, Orlik 1, Wocka 1, Łapszyńska 1 – Blak 6, Klima 3, Orłowska 3, Karwowska 2, Król 2, Franczyk 1, Klimczak 1, Talowska 1.

Szczypiornistki Cracovii nie sprostały drużynie, która wciąż ma szansę zająć pierwsze miejsce i walczyć o awans do I ligi.

Początek meczu miał wyrównany przebieg i do 22 minuty wynik oscylował wokół remisu. Od stanu 5:4 zaczęła jednak rosnąć przewaga gospodyń. – Słabo graliśmy w ataku i to jest główny powód tego, że to był dość ciężki dla nas mecz – stwierdził trener Otmętu Tomasz Zajączkowski.

W drugiej połowie mecz miał jednostronny przebieg, a zwycięstwo zespołu ze Śląska byłoby jeszcze bardziej okazałe, gdyby nie dobra postawa bramkarki „Pasów” Joanny Stępnik.