Patent na zwycięstwa Roberta Świrka

BK
Pod znakiem emocji i dobrego tenisa stał turniej z okazji 66. rocznicy wyzwolenia Oświęcimia. W najciekawszej kategorii open po raz kolejny zwyciężył zawodnik gospodarzy Robert Świrk.

TENIS STOŁOWY. Turniej z okazji 66. rocznicy wyzwolenia Oświęcimia

Do Oświęcimia przyjechało ponad stu zawodników i zawodniczek z Małopolski i Śląska. Dobry poziom gwarantowali zawodnicy II ligi, a był nawet reprezentant I-ligowego Polsportu Bielsko-Biała Kamil Michalik. Uchodził on za głównego faworyta w turnieju głównym, a tymczasem zajął dopiero 3 miejsce. Wygrał po raz kolejny Robert Świrk, na co dzień zawodnik UKS Ogrodzenia Biz Oświęcim, który najwyraźniej ma patent na zwycięstwa w turniejach organizowanych w Oświęcimiu także przy innych okazjach.

Tradycyjnie już także w oświęcimskich zawodach pokazała się utalentowana młodzież. W rywalizacji młodzików zwyciężył Michał Pszonka z Silesii Miechowice, który w finale pokonał zawodnika UKS Polfin Ogrodzenia Biz Jakuba Pawlusiaka.

Podwójny sukces w kategorii juniorów, w której zagrało 20 zawodników, odniosła Bronowianka Kraków. Zwyciężył Jan Kaczor, a drugi był Bartłomiej Giza. Na 6 miejscu był Michał Rosiek, wychowanek Polfinu, obecnie grający w Opoce Trzebinia.

Turniej kobiet wygrała zawodniczka Silesii Patrycja Paszek, a rywalizację weteranów (tenisiści powyżej 45 lat) Jurij Fomin z Brzezin Piekary Śląskie. Z weteranów oświęcimskich najlepiej spisał się zawodnik Polfinu Jan Techmański, plasując się na 9 miejscu.

Organizatorami turnieju byli MOSiR Oświęcim i UKS Polfin Oświęcim. - Zwycięzcy poszcze gólnych kategorii otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez MOSiR - informuje Ryszard Sarna, trener i działacz Polfinu.

WYNIKI:

Seniorzy: 1. Robert Świrk (UKS Polfin Ogrodzenia Biz Oświęcim), 2. Adam Kasperski (Chorzów), 3. Kamil Michalik (BISTS Polsport Bielsko-Biała), 4. Adrian Eliasz, 5. Mirosław Lewczuk (obaj KTS Lędziny), 6. Artur Gwizdom (UKS Dąbrowia); juniorzy: 1. Jan Kaczor, 2. Bartłomiej Giza (obaj Bronowianka Kraków), 3. Daniek Skowron (Lachowice), 4. Anna Gosztyła (MOKSIR Zawadzkie), 5. Artur Bogunia (Skawa), 6. Michał Rosiek (Opoka Trzebinia); młodzicy: 1. Michał Pszonka (Silesia Miechowice), 2. Jakub Pawlusiak (UKS Polfin Ogrodzenia Biz Oświęcim), 3. Dominik Pniaczek (ULKS Lachowice), 4. Agnieszka Zając (Skawa Wadowice), 5. Kamil Nowak (ULKTS Jaroszowiec), 6. Grzegorz Zając (Skawa Wadowice); kobiety: 1. Patrycja Paszek (Silesia Miechowice), 2. Anna Gosztyła (MOKSIR Zawadzkie), 3. Marta Grajny (Lachowice), 4. Dominika Banaś (Silesia), 5. Ada Kolczyk (Zawadzkie), 6. Agnieszka Zając (Skawa); weterani (powyżej 45 lat): 1. Jurij Fomin (Brzeziny Piekary Śląskie), 2. Andrzej Głód (Borucin), 3. Henryk Różalski (Sosnowiec), 4. Mirosław Lewczuk, 5. Henryk Budzyński (obaj KTS Lędziny), 6. Eugeniusz Majewski (UKS Dąbrowia).