Pewne zwycięstwo Majerczaka i Wierciocha

ART
Izabella Węglarz zajęła 6. miejsce w K-1 juniorek młodszych Fot. Michał Klag
KAJAKARSTWO GÓRSKIE. Przez dwa dni na torze w Krakowie rozgrywano Puchar Nadziei Olimpijskich. W kończących slalomowy sezon pod Wawelem zawodach z medali cieszyli się także Polacy.

W regatach walczyli młodzicy (14 lat), juniorzy młodsi (16) i juniorzy (18) z kilku krajów, m.in. Polski, Czech i Słowacji. D la najstarszych z nich była to także okazja do rewanżu za tegoroczne mistrzostwa Europy. Dla trenerów naszych "górali" był to przede wszystkim przegląd kadry przed zimowym okresem przygotowawczym. - Polacy pokazali się z dobrej strony, lepiej niż przed rokiem. Oprócz zwycięstw mieliśmy sporo drugich i trzecich miejsc, a przecież Czesi i Słowacy przysłali mocne składy - mówi prezes organizującego zawody KKK Kraków Zbigniew Miązek.

Polscy kajakarze wygrali w czterech konkurencjach, dwa miejsca na podium wywalczyli Podhalanie. W C-2 open pewnie zwyciężyli Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch (Pieniny Szczawnica). Ubiegłoroczni mistrzowie Europy juniorów kolejną z osad, z Czech, wyprzedzili o prawie 5 sekund. Finał nie wyszedł faworytom, także pochodzącym z naszego regionu zawodnikom - Filipowi i Andrzejowi Brzezińskim (AZS AWF Kraków). Aktualni mistrzowie świata i Europy mieli wprawdzie najlepszy czas, ale jedna ominięta bramka (50 punktów karnych) pozbawiła ich szans na miejsce w czołówce (zajęli 11. lokatę). Brązowy medal w rywalizacji w K-1 juniorek młodszych wywalczyła Monika Liptak ze Spływu Sromowce Wyżne. W tej kategorii wiekowej jej klubowy kolega Adam Kozub był 6. w C-1, a Izabella Węglarz (Pieniny) uplasowała się na 6. pozycji.

WYNIKI

Młodzicy. K-1 chłopców: 1. Jakub Grigar (Słowacja)... 8. Jakub Brzeziński (Sokolica Krościenko). C-1 chłopców: 1. Jiri Vrba (Czechy). K-1 dziewcząt: 1. Sara Ćwik, 2. Klaudia Zwolińska (obie Start Nowy Sącz).

Juniorzy młodsi. K-1 chłopców: 1. Ondrej Hosek (Czechy), 2. Eryk Lejmel (KKK Kraków). C-1 chłopców: 1. Marko Gurecka (Słowacja)... 6. Adam Kozub (Spływ Sromowce Wyżne). K-1 dziewcząt: 1. Karolina Galuskova (Czechy)... 6. Izabella Węglarz (Pieniny Szczawnica).

Juniorzy. K-1 chłopców: 1. Jiri Prskavec (Czechy), 2. Maciej Okręglak (Start Nowy Sącz), 3. Miroslav Urban (Słowacja). C-1 chłopców: 1. Igor Sztuba (AZS AWF Kraków), 2. Kacper Gondek (Start), 3. Marek Cepek (Czechy). K-1 dziewcząt: 1. Barbora Valikova (Czechy), 2. Pavlina Zasterova (Czechy), 3. Monika Liptak (Spływ Sromowce Wyżne).

C-2 open: 1. Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch (Pieniny Szczawnica), 2. Lukas Rohan i Adam Svoboda (Czechy), 3. Paweł Zwoliński i Jakub Olszowski (Start Nowy Sącz).

C-1 open dziewcząt: 1. Edyta Węgrzyn, 2. Kamila Urbanik (obie Start Nowy Sącz), 3. Martina Satkova (Czechy).