Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pięć ton żywności rozdali najuboższym rodzinom z Krzeszowic. Prawie 360 paczek dla ludzi potrzebujących, samotnych i chorych

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Strażacy od kilku lat wspierają Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej w rozładunku żywności
Strażacy od kilku lat wspierają Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej w rozładunku żywności Archiwum IZPM
Prawie pięć ton artykułów spożywczych trafiło z końcem czerwca do Krzeszowic. Żywność ta sprowadzana jest przez społeczników-wolontariuszy z Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej. Ostatnia transza, która trafiła do podkrakowskiego miasteczka pozwoliła na zrobienie kilkuset paczek dla mieszkańców potrzebujących wsparcia. Obdzielono tymi produktami najuboższe rodziny, osoby samotne i chore.

Kilka razy w roku do najuboższych mieszkańców Krzeszowic trafiają produkty sprowadzane tonami z Banku Żywności w ramach europejskiego programu wsparcia. Sprowadzaniem i rozdawaniem zajmuje się Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej (IZPM), charytatywna organizacja działająca od ponad 30 lat. Ten zespół stanowią społecznicy, wielu z nich to osoby starsze, a mimo to nieustannie dbają o wsparcie dla najuboższych rodzin z gminy Krzeszowice.

- Tym razem trafiło do nas 4,6 ton produktów spożywczych z Banku Żywności. To ostatnia transza z programu realizowanego od 2017 roku. Kończymy ten program, ale mam nadzieję, że unijne wsparcie będzie realizowane dalej i potrzebujący pomocy mieszkańcy Krzeszowic będą mogli nadal z tego korzystać - mówi Teresa Piekara, prezes Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej.

Tym razem członkowie IZPM przygotowali 359 paczek, które trafiły do 181 najuboższych rodzin oraz osób chorych samotnych, potrzebujących wsparcia. W każdej paczce są: powidła, makaron jajeczny, mleko, szynka wieprzowa, cukier i olej.

Gdy członkowie tej krzeszowickiej charytatywnej organizacji zaczynali sprowadzać żywność to zarząd IZPM zastanawiał się czy starsze osoby działające w tym zespole poradzą sobie z rozładunkiem, przygotowaniem paczek, rozdaniem. Czy dźwiganie, przekładanie ton żywności ie będzie ponad ich siły.

- Średnio raz na trzy miesiące trafiało do nas od 4 do 6 ton żywności. To ogromna pomoc dla setem mieszkańców naszej gminy, ale tez wielka praca dla naszego zespołu. Na szczęście znaleźliśmy życzliwych ludzi do pomocy, strażaków, uczniów-wolontariuszy i harcerzy. Ostatnio przy przeładunku pomagają nam druhowie ochotnicy z OSP Żbik z ich prezesem Wojciechem Mikołajskim, a przy robieniu paczek i wydawaniu pomagają harcerze z Hufca ZHP Krzeszowice z ich komendantką Antoniną Guzik - mówi Teresa Piekara.

Cały zespół krzeszowickiej organizacji charytatywnej chwali młodych pomocników. Poświęcają swój czas. Nie tylko rozładowują żywność, pakują, ale też służą pomocą przy załadunku zaniesieniu do samochody tym, którzy przychodzą lub przyjeżdżają po paczki.

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa jest wsparcie osób i rodzin najbardziej potrzebujących. Program skierowany jest do osób, które znajdują się w trudnej sytuacji i uzyskują dochód nieprzekraczający:

  • 1 542,20 zł dla osoby samotnie gospodarującej,
  • 1 161,60 zł na osobę w rodzinie.
Wesele krakowskie w Bibicach

Wesele krakowskie z tysiącami gości. W Bibicach przypominali...

Zmiany w Kodeksie Pracy od 26 kwietnia

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski