Pierwszy w tym sezonie gol byłego piłkarza Cracovii. Pokonał bramkarza gości głową po rzucie rożnym

Jerzy Filipiuk
25.11.2019, Kraków: Michał Helik w meczu Cracovia - Zagłębie Lubin
25.11.2019, Kraków: Michał Helik w meczu Cracovia - Zagłębie Lubin Andrzej Banaś
26-letni obrońca Michał Helik, były piłkarz Cracovii, strzelił bramkę dla Barnsley FC w wygranym 2:0 na własnym boisku meczu z Bristol City FC w 38. kolejce Championship (drugi poziom rozgrywkowy).

Helik grał przez 90 minut, zanotował pierwsze trafienie w tym sezonie. Bramkarza gości Daniela Bentleya pokonał w 21 minucie głową z około 10 metrów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wcześniej, w 10 minucie, prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Carlton Morris.

Barnsley, które odniosło szóste zwycięstwo w bieżącym sezonie, zajmuje 22 (trzecie od końca) miejsce w tabeli, mając na koncie 28 punktów zdobytych w 37 meczach. Od plasującego się na bezpiecznej, 21 lokacie zespołu Reading dzielą go dwa punkty.

Helik, który występował w Cracovii w latach 2017-2020 (88 meczów i jeden gol w ekstraklasie, Puchar Polski w 2020 roku), do Barnsley trafił latem 2020 roku. W swym pierwszym sezonie w Championship w jego barwach rozegrał rozegrał 43 spotkania, strzelił pięć bramek.

Były zawodnik „Pasów" w reprezentacji Polski zaliczył siedem występów. Został powołany przez trenera Czesława Michniewicza do kadry na dwa zbliżające się mecze: towarzyski ze Szkocją w Glasgow (24 marca) i barażowy w Chorzowie z Czechami lub Szwecją (29 marca).