Wojciech Wojdak
Wojciech Wojdak Andrzej Szkocki / Polska Press
W klasyfikacji na najlepszych pływaków Arena Grand Prix Pucharu Polski w Oświęcimiu 1. miejsce zajęli Wojciech Wojdak (BOSiR Brzesko) i Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław).

Do rankingu brano pod uwagę wyniki trzech konkurencji na 25-metrowym basenie (według punktacji FINA). Wojdak uzbierał 2390 pkt, wyprzedził Bartłomieja Roguskiego (AZS AWF Warszawa, 2380) i Kamila Kaźmierczaka (Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki, 2376). Na 5. pozycji sklasyfikowany został jeden z najbardziej utytułowanych polskich pływaków, Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa, 2367).

Przypomnijmy, że Wojdak przez kilka lat uczył się i trenował w Oświęcimiu, po czym wrócił do macierzystego klubu z Brzeska. Teraz na dobrze sobie znanym basenie wygrał w stylu dowolnym na 400 m (3.46,48) i 1500 m (15.01,50).

„Dzięki Oświęcim! Po Grand Prix Pucharze Polski zabieram do domu dwa złote medale, a także tytuł najlepszego zawodnika. Jest dla mnie prawdziwą przyjemnością wracać na oświęcimski basen, z którego mam mnóstwo świetnych SMS-owych wspomnień” - napisał Wojdak na Facebooku.

----->>> OTYLIA SWIM TOUR W KRAKOWIE [ZDJĘCIA] <<<------

Pływacy AZS AGH Kraków zdobyli trzy krążki - srebrny: Mateusz Wysoczyński na 200 m kraulem (1.49,51), dwa brązowe: Marcin Suzin na 100 m stylem klasycznym (1.01,64) i Luigia Sirignano na 100 m dowolnym (57,08). Dwa trzecie miejsca dla Korony Kraków w kategorii open wywalczyła 17-letnia kraulistka Daria Nita: na 400 m (4.19,01) i 800 m (9,04,55). Dorobek BOSiR-u (oprócz medali Wojdaka) uzupełnia brąz Krystiana Bałabucha na 200 m zmiennym (2.20,35). W organizującej zawody Unii Oświęcim cieszono się z 3. lokaty w open na 200 m motylkowym (2.20,18) 16-letniej Zuzanny Nowak oraz 1. pozycji w łącznym rankingu 15-latek Marty Klimek.

W klasyfikacji kobiet triumfowała Tchórz (2439 pkt) przed Dominiką Sztanderą (Juvenia, 2409) i Weroniką Hallmann (AZS AWF Warszawa, 2371).

Materiał oryginalny: Pływanie. Wojciech Wojdak i Alicja Tchórz najlepsi w zawodach Arena Grand Prix Puchar Polski w Oświęcimiu - Gazeta Krakowska