Pod dyktando Śląska

(PAN)
Koszykówka. Przez trzy dni rozgrywany był w Wieliczce ogólnopolski turniej chłopców z rocznika 2003. Dominowały zespoły ze Śląska, wygrał MKS Rybnik.

Turniej stał na wysokim poziomie, dla tego rocznika są to najpoważniejsze zawody w roku – mówi Grzegorz Siemieniec, trener UKS Regis. – _Wspólnie z Kampusem Wielickim organizowaliśmy turniej po raz drugi, bardzo pomogły nam władze samorządowe oraz Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki _– dodaje.

W finale zespół z Rybnika pokonał Ochotę Warszawa 56:36, a w meczu o trzecie miejsce MKS Dąbrowa Górnicza wygrał z MKS Grójec 45:30. Zespoły z Małopolski zajęły dalsze lokaty, Regis Wieliczka był szósty, tuż za nim uplasowała się Wisła Kraków, natomiast Cracovia sklasyfikowana została na dziesiątej pozycji.

W konkursie rzutów za trzy punkty wygrał Piotr Wojciechowski z Regisu.