Podarunek świąteczny

Resovia - J.W. Construction AZS Politechnika Warszawa 3-0 (25-18, 25-19, 25-20).

Polska Liga Siatkówki

Resovia: Pilarz, Kaczmarek, Gradowski, Józefacki, Perłowski, Kvasnicka, Kubica (libero) oraz Szczygieł.
AZS Politechnika: Chudik, Kowalczyk, Jurkiewicz, Rybak, Kulikowskij, Szulc, Maciejewicz (libero) oraz Drzyzga, Siebeck, Łomacz.
Sędziowali Wojciech Maroszek (Żory) i**Bogumił Sikora (Bielsko Biała). Widzów 4000.
Na inaugurację rzeszowianie niespodziewanie przywieźli punkt spod Jasnej Góry, natomiast "akademicy" ledwie wygrali 3-2 z Gwardią Wrocław. Określono to jako wypadek przy pracy, więc pojedynek drużyn aspirujących do zajęcia miejsca tuż za wielką czwórką PLS zapowiadał się na zacięty i pełen emocji. Tymczasem trwał godzinę z okładem. Silną zagrywką resoviacy odrzucili rywala od siatki, grali świetnie w przyjęciu (70 procent skuteczności) i bardzo dobrze w ataku (60 procent). Nie do zatrzymania byli Tomasz Józefacki, Łukasz Perłowski i Karel Kvasnicka, choć cichym bohaterem okazał się słowacki libero Duszan Kubica, który podbijał piłki w niesamowitych okolicznościach. O warszawianach nie da się napisać niczego dobrego. Serwowali najczęściej w siatkę bądź w aut, w ataku nie istniał nawet Radosław Rybak, co chwila nadziewający się na rzeszowski blok. Trener Krzysztof Felczak próbował ratować sytuację. Od końca I seta grał Mark Siebeck, który przed meczem się rozchorował, ale w końcu wsiadł z kolegami do autokaru, a w secie trzecim na rozegraniu miejsce Pavla Chudika zajął Grzegorz Łomacz. Zmiany na niewiele się zdały. O tym, jaki to był dla Resovii mecz, świadczy statystyka Grzegorza Pilarza. Rozgrywający "pasiaków", znajdujący się w szerokiej kadrze Raula Lozano, z 5 punktów aż 4 zdobył blokiem. - No to mamy fantastyczne święta! - skwitował wiktorię uradowany trener gospodarzy Jan Such. Krzysztof Felczak nie ukrywał rozczarowania. - Gdyby mecz trwał trzy sety dłużej, może wygralibyśmy zResovią naprzewagi - zażartował gorzko.
TOMASZ SZELIGA**

Inne mecze Ekstraklasy siatkarzy:

BKSCH Delecta Bydgoszcz - PZU AZS Olsztyn 0-3 (19-25, 14-25, 31-33), Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle - Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa 1-3 (16-25, 22-25, 25-23, 19-25), Jadar Sport Radom - EnergiaPro Gwardia Wrocław 3-1 (25-22, 24-26, 25-23, 25-22). (O)