Porażka hokeistów

Polscy hokeiści na trawie przegrali w czwartek z Kanadą 2-3 w meczu o miejsca 9-12 turnieju olimpijskiego w Sydney. Bramki dla Polski zdobyli Krzysztof Wybieralski i Eugeniusz Gaczkowski.

Zagrają o 11. miejsce

W meczu o jedenaste, przedostatnie miejsce w turnieju (30 września) rywalem reprezentacji Polski będzie Malezja. Przed igrzyskami polscy hokeiści grali towarzysko z Malezyjczykami w Poznaniu i Gnieźnie, remisując dwa mecze i ponosząc dwie porażki. W sparingu rozegranym już w Sydney, kilka dni przed rozpoczęciem igrzysk, Polacy wygrali z tą drużyną 1-0.
 - Mecz z Kanadą to nasz najgorszy występ w turnieju. Graliśmy słabo, z minuty na minutę coraz gorzej. Tragicznie zagraliśmy w pierwszych minutach drugiej połowy, kiedy Kanadyjczycy robili z nami, co chcieli. Straciliśmy pierwszą bramkę na własne życzenie. Obrońcy nie mogą podawać sobie kozłujących piłek, bo sami sobie utrudniają grę. Błędów było mnóstwo - powiedział po spotkaniu trener Jerzy Wybieralski.