MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat krakowski. Dwóch nowych ozdrowieńców. Aktualnie chorych jest 20 osób, a łącznie zakażonych koronawirusem było 62 mieszkańców

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Fot. Przemysław Świderski/ polska press
Dotychczas w powiecie krakowskim ozdrowiało 41 osób. Ostatni ozdrowieńcy z choroby COVID-19 pochodzą z gminy Wielka Wieś. W tej gminie to na razie jedyne ozdrowiałe osoby, a wszystkich zakażonych było 7.

FLESZ - Koronawirus: prywatne testy możliwe, ale drogie

od 16 lat

Od 10 dni w powiecie krakowskim nikt nie nie zachorował. Od początku pandemii zakażenie koronawirusem potwierdzono u 62 mieszkańców powiatu krakowskiego. Aktualnie aktywnie choruje 20 osób, jedna zmarła - to 89-letni mieszkaniec gminy Świątniki Górne. Na kwarantannie w tej chwili jest 176 osób, czyli o 2 więcej niż poprzedniej doby.

W 5 z 17 gmin w powiecie krakowskim obecnie nie ma chorych na COVID-19. Ewenementem jest gmina Sułoszowa, w której od początku pandemii nikt nie zachorował, a w czterech gminach: Jerzmanowice-Przegina, Liszki, Skała i Zabierzów wszyscy zakażeni wyzdrowieli.

Najwięcej zachorowań po 8 osób odnotowano w gminach Słomniki (w tym 7 osób ozdrowiało) i Skawina (7 ozdrowieńców). Po 7 zakażonych odnotowano w gminie Świątniki Górne (w tym 5 ozdrowiałych i 1 zmarła) i Wielka Wieś (2 ozdrowieńców). Po 5 przypadków zakażenia potwierdzono w gminach Kocmyrzów-Luborzyca (4 ozdrowiałe), Iwanowice (w tym 4 ozdrowiałe) i Zielonki (2 ozdrowiałe). 4 chore osoby zanotowano w gminie Liszki (4 ozdrowiałe). Po 3 osoby z potwierdzonym koronawirusem były w gminie Zabierzów (wszystkie 3 ozdrowiałe) i Czernichów. 2 osoby zachorowały w gminie Michałowice (1 ozdrowiała), a po 1 osobie chorej odnotowano w gminach Igołomia-Wawrzeńczyce, Jerzmanowice-Przeginia (1 ozdrowiała), Krzeszowice, Mogilany, Skała (1 ozdrowiała).

Liczba osób na kwarantannie zmienia się codziennie. W ciągu ostatniej doby w skali powiatu powiększyła się o 2 osoby. Obecnie kwarantanną objęto 176 mieszkańców. W poszczególnych gminach wygląda to tak: Czernichów 6 osób na kwarantannie, Igołomia-Wawrzeńczyce 2, Iwanowice 2, Jerzmanowice-Przeginia 8, Kocmyrzów-Luborzyca 5, Krzeszowice 10, Liszki 7, Michałowice 14, Mogilany 22, Skała 2, Skawina 37, Słomniki 22, Sułoszowa 2, Świątniki Górne 6, Wielka Wieś 6, Zabierzów 12, Zielonki 13.

Modlnica. Rondo na drodze krajowej nr 94 oficjalnie otwarte....

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski